Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan gecekonduda iftar yaptı

10.08.2011 01:08
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iftarda Keçiören Sancaktepe Mahallesi'ndeki gecekondulara misafir oldu. Mahalle sakinlerinin Başbakan Erdoğan'dan bir de isteği oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iftarda Keçiören Sancaktepe Mahallesi'ndeki gecekondulara misafir oldu. İftar sonrası mahallelilerle bir araya gelen Erdoğan, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde ekonomi kurmaylarıyla yaptığı durum değerlendirmesinin ardından iftar için Keçiören Sancaktepe Mahallesi'ne geçti. Başbakan için mahallede geniş çaplı güvenlik alınırken, Başbakan'ın iftarda ziyaret ettiği ailelerin bulunduğu 62. Sokak'a kimse alınmadı.

İftarın ardından sokak başında toplanan vatandaşların yanına gelen Başbakan Erdoğan, burada vatandaşlarla bir süre sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Burada bir çocuğu kucağına alıp seven Erdoğan, mahalle sakinlerinden Muazzez Akbal'ın kahve içme davetini de geri çevirmedi.

Yürüyerek Akbal ailesinin evine geçen Erdoğan'a burada kahve ve limonata ikram edildi. Namazını burada kıldıktan sonra evden çıkan Erdoğan, evin önünde bekleyen vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Vatandaşların elektrik direği dikilmesi talebini Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a ileten Başbakan Erdoğan, Başkan Ak'tan mahallenin asfalt sorununun da çözülmesini istedi.

Başbakan Erdoğan'a iftar ziyaretinde kızı Sümeyye Erdoğan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, bazı milletvekilleri eşlik etti.

Başbakan Erdoğan'ın misafir olduğu Arif-Muazzez Akbal çifti de, "Davetimizi kırmayıp evimize misafir oldular. Evimize gelmeleriyle büyük onur duyduk. Kendilerine limonata ve kahve ikram ettik. Namazlarını kılıp, istirahat ettiler. Kendilerinden can sağlığı istedik." diye konuştu.

Bu haber toplam 3864 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

AHH AH
CONNECT
AAAH AH BEN BAŞBAKAN OLACAADIM Kİ OTELLİRDE SEKRATARLARIMINAN İFTARI SAHURU GEÇİRİRİDİM AH !!! MEMİ DAA MODERİN OLURİDİ HEMİDE AVRUPAİİİ AH
10 Ağustos 2011 Çarşamba 01:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri