Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İHH'ya Baskına Bağış İzdihamlı Tepki!

15.01.2014 01:58
Bu sabah Kilis'teki ofisi hukuksuz bir şekilde basılarak arama yapılan ve bazı medya organlarında karalama kampanyası düzenlenen İnsani Yardım Vakfı İHH'nın Fatih'teki merkez binasında bağış izdihamı yaşanıyor.

Bugün sabah saatlerinde İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kilis Şubesi'ne gerçekleşen operasyona tepki gösteren bir grup vatandaş İHH'nın Fatih'te bulunan merkez binasında toplandı. Sosyal medya üzerinden yapılan çağrı üzerine toplanan vatandaşlar İHH'ya destek amaçlı bağışta bulundu. İHH'ya destek amaçlı geldiklerini belirten Şehbal Erenay, "İHH'ya yapılan bu kara propaganda artık son bulmalı. Biz İHH'ya destek olmak için bu akşam buradayız. Cüzi miktarlarda bile olsa yardım yaparak yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Yapılan şeylere tamamen karşıyız ve bunların hukuksuz olduğunu biliyoruz" dedi.

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen gurup yaptıkları bağışların ardından vakfın önünden ayrıldı.

Twitter'da da gündem

İHH'nın binasının önünde uzun kuyruklar oluşurken "hukuksuz aramaya ve karalama kampanyasına karşı bağış tepkisi" sosyal medyada da ses getirdi. Çok sayıda bağışçı ve İHH gönüllüsü, yardım sırasından fotoğraflar çekerek, derneğe karşı bir süredir yürütülen karalama kampanyasını bu şekilde protesto ettiklerini dile getirdi.

habervaktim

Bu haber toplam 2684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri