Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İHH'dan Duyuru

30.01.2011 21:46
Baradey'in Tahrir Meydanı'na yöneldiğini, meydandaki gösterilere katılacağını bildirdi.

 

19.05 i.H.H.'DAN DUYURU: MISIR HALKI İÇİN ÖNEMLİ GECE.YAŞANABİLECEK KATLİAMLARA KARŞI TEYAKKUZ'DA OLALIM.MISIRLI KARDEŞLERİMİZ İÇİN DUA EDELİM.

İsrail'in Maariv Gazetesi'ne göre Mısır'da şu seçenekler bulunuyor:

1- Baskılar sonucunda Hüsnü Mübarek istifa edecek ve ülkede demokratik bir sistem kurulacak. Yeni dönemde batıyla ilişkiler devam edeceği gibi İsrail'le olan ilişkiler de korunacak. Gazeteye göre bu senaryonun gerçekleşme olasılığı çok düşük.

2- Mısır'da İslami bir rejim kurulacak. Gazeteye göre yıllardır baskıya maruz kalmasına rağmen güçlü kalabilen tek bir örgüt var. Bu örgütün adı, İhvan-ı Müslimin. İlk seçimde İhvan-ı Müslimin ezici bir çoğunlukla iktidara gelecek. Mısır, radikal İslamcı bir ülkeye dönüşecek. İsrail'le anlaşmalar iptal edilecek, Hamas'a yakınlaşılacak. Gazeteye göre bu ihtimalin gerçekleşme olasılığı çok yüksek.

3- Mübarek, iktidardan çekilmeyecek. Halkın gösterilere katılım seviyesi zamanla azalacak. Bu senaryonun gerçekleşme olasılığı ise orta düzeyde.

4- Mübarek, halk devrimini, kanla bastıracak. 3-4 ay sonra ise Mısır'ın yönetimini oğul Cemal Mübarek'e bırakacak. Bu olasılığın gerçekleşme ihtimali ide düşük.

 

Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri