Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İhsan Eliaçık'tan Başbakan'a tepki

03.02.2012 09:49
İhsan Eliaçık'tan Başbakan'a: "O senin işin değil, tepetaklak gideceksiniz"

Habertürk'te Balçiçek Pamir'in sunduğu Söz Sende programına konuk olan İhsan Eliaçık Başbakan Erdoğan'a "senin görevin inançlı nesil yetiştirmek değil. Özgürlüklerin önünü açmak. Nesli yetiştirecek olan ailelerdir" dedi. İhsan Eliaçık "Erdoğan'ın bu sözünü totaliter buluyorum" dedi.

İşte Eliaçık'ın Balçiçek İlter'e yaptığı açıklamalar:

"NESLİ HALK YETİŞTİRİR"

Eliaçık İktidarın görevi insanları dönüştürmek değildir. Devletin ve iktidarın böyle bir görevi yoktur. Siz halkın önünü açmakla mükellefsiniz. Halk kendi çocuklarını istediği gibi yetiştirir. Dindar gençlik yetiştireceğiz demekle Atatürkçü gençlik yetiştireceğiz demekten hiç bir farkı yoktur. Bu tür gençleri ilgili sivil toplum kuruluşları yetiştirir. Bu sizin işiniz değildir. Bu toplumda müslüman var. Hristiyan var. Dindar demek inancını ve hayatını ona göre yaşayan kişi demektir.

"HZ. MUHAMMED ÖRNEK ALINMALI"

Ben bugüne kadar ceketiyle gelip ceketiyle giden politikacı görmedim. Olursa onun kitabını yazacağım. Bir tek Hz. Muhammed ceketiyle gelip ceketiyle gitmiştir. Bütün polikitacı ve devlet adamların onun yaşantısını örnek alması gerekir.

"TEPE TAKLAK GİDECEKSİNİZ"

Şöför değişti ama araç aynı öyne gitiyor. Bizim 28 Şubatta yaşadıkarımızı şu anda Ulusalcılar ve BDP'liler yaşıyor. Hükümete söylüyorum. Gidişatınız gidişat değil. Tepetaklak gideceksiniz. Bu muhalefet de gitmeli. Çünkü bu muhalefet hükümete güç veriyor. dedi 

 

 

Bu haber toplam 4562 defa okunmuştur
İHSAN BEY
HÜSEYİN ERTAŞ
BU NASIL BİR AKIL TUTULMASIDIR..? İKTİDARIN O KADAR ELEŞTİRİLECEK İCRAATI DURURKEN, BU MU SİZİN ÖNCELİĞİNİZ İHSAN BEY?
05 Şubat 2012 Pazar 16:50
Beğendim (0)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
elikapanası
musa er
küfretmemek için tuuuuu diyorum,ARTIK ağzı olan konuşuyor.
04 Şubat 2012 Cumartesi 14:25
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri