Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İhsan Özkes'ten CHP'ye salvolar

27.07.2015 11:26
İhsan Özkes, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu için sert ifadeler kullandı.

CHP'den istifa eden müftü vekil İhsan Özkes, CHP'de yaşadıklarını ve Kemal Kılıçdaroğlu ile arasında geçen diyalogları anlattı.

KILIÇDAROĞLU ARKASINDA DURMADI

Habertürk gazetesinden Balçiçek İlter'e konuşanİhsan Özkes, Üsküdar Belediye Başkan adayı olduğu dönemde Kılıçdaroğlu'nun arkasında durmadığını söyledi. Özkes, broşür hazırlama konusunda partinin il başkan yardımcısı ve ilçe başkanlarının Kılıçdaroğlu'nun sözünü dinlemediğini sözlerine ekledi.

"EMRİNİZE RAĞMEN İLÇE BAŞKANLARI YAPMADIK ŞEY KOYMUYOR"

Özkes'in konuşmasından bir kısım;

Siz niye ayrıldınız sahiden?

Kılıçdaroğlu ile baş başa görüştük, orada dedim ki: “İyi niyetinizden şüphem yok ama siz beni harcıyorsunuz. 1- İstemediğim halde belediye başkanı adayı yaptınız, arkamda durmadınız. 2- Hiç ilgim olmadığı halde Şişli olayında beni aracı kılıyorsunuz, netice başarısız. Ben yara aldım, niye ben? 3- Bana “Broşür hazırla” diyorsunuz, birlikte karar veriyoruz, emir veriyorsunuz. Sizin emrinize rağmen il başkan yardımcısı ve ilçe başkanlarınız yapmadık şey koymuyor, bunu da size duyuruyorum, engel olmuyorsunuz.”

KILIÇDAROĞLU CHP'DEKİ DELEGE AĞALARINA EYVALLAH EDİYOR

CHP’nin değişik bir delege yapılanması var. “Delege ağaları” var. Genel başkan bu ağalara “Eyvallah” etme durumunda maalesef. “Sizin gücünüz yetmiyor bunlara, bunlar sizi götürür biliyorum” dedim genel başkana... Bu delege ağaları doğrudan olmasa da partiyi yönetiyor. Adayların belirlenmesinde, listelerin yapılmasında, PM yapılanmasında bu adamlar çok etkili.

Bu haber toplam 1120 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri