Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İhvan'dan Küresel Çağrı!

03.10.2013 19:09
İhvan Yönetim Kurulu Üyesi Eşref Abdulgaffar, Mısır'da geniş çaplı darbe karşıtı gösteriler yapılacağını, eylemlerin darbenin 100. gününde zirveye ulaşacağını söyledi

Mısır'da 3 Temmuz'daki askeri darbeye karşı düzenlenen protestolar sırasında Kahire Nahda Meydanı'ndaki gösterilerin sorumluluğunu üstlenen Abdulgaffar, AA muhabirine, darbe karşıtı gösteriler ve bu kapsamda yürütülen hazırlıklar ile Mısır'daki siyasi krize ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Darbe karşıtı gençlerin sosyal medya üzerinden organize olarak ilk kez Tahrir Meydanı'na girmesi konusundaki bir soruyu cevaplayan Abdulgaffar şöyle konuştu:

"Elhamdülillah gençlerin kendiliklerinden harekete geçerek yaratıcı eylemler sergilemesi darbecilerin ödünü koparıyor. Bir sonraki adımın ne olacağını kestiremiyorlar. Vatansever gençlerin uzun süredir, hatta Cumhurbaşkanı Mursi döneminde bile bu ‘baltacı'ların, suç şebekelerinin işgal ettiği Tahrir Meydanı'ndaki ablukayı kırması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir."

"Mısır halkının askeri darbeye var gücüyle karşı koyduğunu, İhvan'ın da halkın bir parçası olarak darbenin karşısında yer aldığını" ifade eden Abdulgaffar şöyle devam etti:

"Her gün yeni bir eylem yapılıyor, yeni bir faaliyet yapılıyor. Dün mesela Nahda Meydanı'nda binlerce kişi toplandı, Üniversitenin içine de girdiler. Basında yer almıyor bu eylemler. 6 Ekim'de daha büyük eylemler olacak, darbenin 100. gününde eylemler olacak. Bu cuma değil bir sonraki cuma için eylem çağrımız var. Darbenin 100. günü 11 Ekim Cuma günü sadece Mısır'da değil, dünyanın her yerinde eylem çağrısında bulunuyoruz. Ordunun siyasete müdahil olmasını, katliamları, insanlık suçlarını protesto için, zulme hayır demek için meydanlarda olacağız." 

Bu haber toplam 1726 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri