Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki Bakan sabah namazında!

15.03.2013 12:27
Diyarbakır'da dün Güneydoğu'daki sivil toplum kuruluşlarıyla görüşen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ikinci günkü programına sabah namazıyla başladı.

Diyarbakırlı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'le birlikte 27 şehit sahabenin yan yana yattığı Hz. Süleyman Camisi'ne gelen Davutoğlu, burada cemaatle sabah namazını kıldıktan sonra sahabe kabirlerinde dua etti. Cami cemaati ise bakanlara, şehit sahabe kabirlerinin çevresindeki ahırların hala kaldırılmadığını belirterek çevre düzenlemesi için yardım istedi.

Diyarbakır'da dün Güneydoğu'daki sivil toplum kuruluşlarıyla görüşen ve başlatılan barış sürecine destek isteyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ikinci günkü programına sabah namazıyla başladı. Diyarbakır'ın Sur ilçesi Suriçi bölgesinde bulunan ve Diyarbakır'ın fethi sırasında surları aşarken şehit olan 27 sahabe kabrinin bulunduğu camiyi ziyaret etti. Bakan Davutoğlu ile Eker'in bölgede gelmesi nedeniyle geniş güvenlik önlemleri alındı. Bakanlar, namazdan önce ve namazdan sonra şehit sahabe kabirlerinde dua etti. Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, sabah namazı için camiyi dolduran cemaate verdiği vaazda İslam dinindeki barış ve kardeşliğe dikkat çekti. Erdoğmuş, Hz. Muhammed'in (SAV) Hudeybiye barış antlaşmasınının sonuçlarını, önemini ve İslam dinine sağladığı katkıları anlattı. Namazın ardından camii içinden görünen şehit sahabe kabirleri başında dua eden bakan Davutoğlu ile Eker, daha sonra vatandaşlarla sohbet etti.

CAMİ CEMAATİ YARDIM İSTEDİ: ŞEHİT SAHABELERE SAHİP ÇIKIN

Avludaki vatandaşlar Bakan Davutoğlu'dan 6 yıldır devam etmesine rağmen bir türlü bitirilemeyen kentsel dönüşüm ve çevre düzenlemesi konusunda yardım istedi. Şehit sahabe kabirlerinin çevresinde bulunan ahırlardaki kokudan şikayetçi olan cami cemaati, sorunun çözümü için bakanlarla konuştu. Cami cemaatinden Ahmet Dabanoğlu, Bakan Davutoğlu'na, "Sayın bakanım burası şehit sahabelerine yakışmıyor, çevre düzenlemesi için yardımlarınızı bekliyoruz" dedi. Bakan Davutoğlu ise " İnşallah gerekeni yapacağız" dedi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ise Dabanoğlu'nu elini tutarak çalışmaların devam ettiğini söyledi. Eker, "Yapacağız inşallah, burası sadece bizimle ilgili değil. Belediyelerle alakalı sorunlar var." dedi.

  

Bu haber toplam 1824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri