Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki vakıf üniversitesi daha kuruldu

16.05.2012 21:45
Meclis Genel Kurulu'nda, Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın kabul edilmesiyle iki ayrı vakıf üniversitesi kuruldu

Meclis Genel Kurulu'nda, Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.

Yasayla; İstanbul'da "Murat Hüdavendigar Üniversitesi" ve "Nişantaşı Üniversitesi" adlarıyla iki ayrı vakıf üniversitesinin kurulması ve Muğla Üniversitesi'nin adının "Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi" olarak değiştirilmesi öngörülüyor.

Yasanın getirdiği düzenlemeler şöyle:
"Muğla Üniversitesi"nin adı "Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi" şeklinde değiştirildi.
İstanbul'da Merve Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere, kamu tüzel kişiliğine sahip Murat Hüdavendigâr Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak.

İstanbul'da Engin Fikirler Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere, kamu tüzel kişiliğine sahip Nişantaşı Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak.

 

Bu haber toplam 4530 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri