Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İklim Bayraktar'dan CHP'ye veryansın

09.03.2011 00:21
CHP'de Muharrem İnce'nin evine gittiği Oda TV muhabiri İklim Bayraktar, Deniz Baykal tarafından tacize uğraması ve Soner Yalçın'la yaptığı telefon görüşmesinin dinlenmesiyle ortaya çıkan olayı anlattı.

Son günlerde adı adından sıkça söz ettiren odatv yazarı İklim Bayraktar Habertürk TV'de anlattı.

Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk olan İklim Bayraktar, gazeteciliği sırasında da tacize uğradığını iddia etti. Sansasyon yaratma derdinde olmadığını belirten Bayraktar, 'Eğer gündem yaratmak zorunda kalsaydım Cem Uzan'ların en yakınında olup TMSF sürecini çok yakından bilen biri olarak bir sürü gündem bulurdum' dedi.

İşte Bayraktar'ın açıklamalarının satır başları

Muharrem İnce beni taciz etmedi. Böyle bir şeyler yok. Bu hiç gündeme gelmedi. Şifahen bazı konularda bana bilgi verdi haber konusunda. Benim hemşehrim olur kendisi. Ne zaman ki Odatv'de yazmaya başladım sonra kendisiyle konuştum. CHP kurultayını takip ederken Muammer İnce'yi Odatv aracılığıyla tanıdım. Kendisinin haber içerikli videosu vardı. Özel olarak sadece bir kere kendisini ziyaret ettim, röportaj yaptım ve yayınlandı.

EVET, GÖRÜŞMELERİM OLDU

Muammer İnce'nin içip içip kapıma dayandığı iddiasını Akşam Gazetesi'nde okudum herkes gibi. Evet bir takım haberlerle ilgili görüşmelerim oldu.

Daha önce de bana kendisince üç tane önemli olan haberi verdi. Bana verilen her haberi yayınlasaydım bugün bana sorular sormazdınız. Muammer Bey, beni bir gece aradı. sizinle görüşmem gerek dedi. Eve gelin dedim. Olmaz dedi. Alkollüydü, kendi şahsi aracıyla geldi. Kapımın önüne kadar geldi. Sitemde de kameralar var. Gitsinler güvenliğe söylesinler. Aracında yaklaşık yarım saat konuştuk. Alkollüydü. MYK toplantısında Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin kendisini üzdüğünü ve Kılıçdaroğlu'nun sözlerini haber yap dedi. Ben böyle haber yapmam dedim. Bu haberi yapmadım çünkü şifahen bilgi vardı.

HABERİ YAPMAK İSTEMEDİM

CHP'yi yaralayan bir haberi CHP'li vekilin ağzından yapmak istemedim. Ben bunları Soner Bey'e anlattım. Muammer Bey'in ben sadece AKP'li birisi için bilgi verdim Kılıçdaroğlu ile ilgili bilgi vermedim diye söyledi. Ama doğru söylemiyor. Kılıçdaroğlu'nun ana dil ve anadilde eğitimle ilgili CHP'nin yeni tavrıyla ilgili görüş değişkliği olduğunu belirtmişlerdi.

Ben Muammer İnce'nin iddialarını CHP liderine de sordum. O da tamamen doğru dedi. Ama ben CHP'ye olan sempatimden ötürü yazmadım yazamadım.

MUAMMER İNCE'NİN AVUKATI CANLI YAYINA BAĞLANDI

Muammer İnce'nin Avukatı : Hanım efendinin açıklamaları önemli bir görevi yerine getiriyor. Bazı açıklamalar konusunda kendisinde tutarsızlıklar var. Cumhuriyet Halk Partisi'nin MYK toplantıları Salı günü yapılmaz. Bir diğer nokta da Muammer İnce'nin evinin asansörü yok. Asansöre çıkartıp evine götürmesi söz konusu değil.

İklim Bayraktar: İlaçlar ve iğnelerle buradayım. Ama tarihlere bakarım. Apartmana girişti asansör vardı bindi asansore. Ben kendimi niye savunayım. O beni savundu zaten. Çıktı dedi ki iklim hanıma dava açmıyorum. Muammer Bey'in hayranları maillerle beni tehdit ediyorlar. Siz güvenmediğiniz bir insana bilgi aktarır mısınız?

MECLİS ODASINDA BÖYLE BİR ŞEY YAŞADIM

Deniz Baykal'ın taciz ettiği iddialarını bu konuları burada konuşmak beni yaralıyor. Meclis'te odasında böyle bir şey yaşadım. yutkundum eve geldim. Eşime anlattım. Yapacak bir şey yok. Sesimizi çıkarmaycağız unutacağız. Bu konuyu da CHP'den yetkili bir isme bildirdim.

BENİ SÖZLERİYLE TACİZ ETTİ

Ben o anda 'sizin kafanız mı güzel' dedim. Tamam tamam, sakin ol çok asabisin dedi. Beni sözleriyle taciz etti. Ben odadan sinirlenip çıktıktan sonra tamam sakin ol dedi.

GÜRSEL TEKİN'E ANLATTIM

Ben bunları yüz yüze Gürsel Tekin'e anlattım. İki gün arayla hoş olmayan şeyler yaşadım dedim. Ben Gürsel Abi ile dertleşmekle kötü bir şey mi yaptım. 1.5 ay içerisinde ben bir allahın kuluna bu konuyu söylemiş miyim? Bunu Gürsel Bey'e anlattıktan sonra tembihledim bu konunun dışarda konuşulmaması. Sonra Soner yalçın beni aradı ve Gürsel Tekin beni aradı falan dedi. Zaten Soner Yalçın'ın telefonları dinleniyor. Böyle bir durumda niye beni arıyor anlamış değilim?

Kaynak:
Bu haber toplam 3152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri