Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İklim Bayraktar Soner Yalçın'a Çaktı

09.03.2011 10:15
CHP'yi krizi yönetememekle itham eden İklim Bayraktar, Soner Yalçın'a da inceden çaktı. Telefonlarının dinlendiğini bile bile neden bana telefonda taciz olayını sordu?

Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk olan İklim Bayraktar, Deniz Baykal'ın kendisini taciz ettiğini iddia etti. Bu durumu Gürsel Tekin'le paylaştığını belirten Bayraktar, "o da durumu Soner Yalçın'a anlatımış" dedi. Bu olaydan hemen sonra Soner Yalçın'ın kendisini telefonla aradığını kaydeden İklim Bayraktar, "Soner Yalçın telefonlarını dinlendiğini bildiği halde neden bunu telefonda konuştu "işte herşey ondan sonra ortaya çıktı ve bu hale geldi" dedi.

Baykal'ın "taciz etmedim" açıklamalarına da İklim Bayraktar, "soruşturmanın gizliliği nedeniyle konuşamıyorum, iddianame ortaya çıkınca herşey ortaya çıkacak" dedi.

CHP'ye de çakan İklim Bayraktar, bir krizi yönetemediler dedi...

İklim Bayraktar, Muharrem İnce olayıyla ilgili de şunları söyledi.

Muharrem İnce beni taciz etmedi. Böyle bir şeyler yok. Bu hiç gündeme gelmedi. Şifahen bazı konularda bana bilgi verdi haber konusunda. Benim hemşehrim olur kendisi. Ne zaman ki Odatv'de yazmaya başladım sonra kendisiyle konuştum. CHP kurultayını takip ederken Muammer İnce'yi Odatv aracılığıyla tanıdım. Kendisinin haber içerikli videosu vardı. Özel olarak sadece bir kere kendisini ziyaret ettim, röportaj yaptım ve yayınlandı. 

MUHARREM İNCE EVİNE GELDİ Mİ

Muammer İnce'nin içip içip kapıma dayandığı iddiasını Akşam Gazetesi'nde okudum herkes gibi. Evet bir takım haberlerle ilgili görüşmelerim oldu.

Daha önce de bana kendisince üç tane önemli olan haberi verdi. Bana verilen her haberi yayınlasaydım bugün bana sorular sormazdınız. Muammer Bey, beni bir gece aradı. sizinle görüşmem gerek dedi. Eve gelin dedim. Olmaz dedi. Alkollüydü, kendi şahsi aracıyla geldi. Kapımın önüne kadar geldi. Sitemde de kameralar var. Gitsinler güvenliğe söylesinler. Aracında yaklaşık yarım saat konuştuk. Alkollüydü. MYK toplantısında Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin kendisini üzdüğünü ve Kılıçdaroğlu'nun sözlerini haber yap dedi. Ben böyle haber yapmam dedim. Bu haberi yapmadım çünkü şifahen bilgi vardı.

MUAMMER İNCE'Yİ SONER YALÇIN'A ANLATTIM

CHP'yi yaralayan bir haberi CHP'li vekilin ağzından yapmak istemedim. Ben bunları Soner Bey'e anlattım. Muammer Bey'in ben sadece AKP'li birisi için bilgi verdim Kılıçdaroğlu ile ilgili bilgi vermedim diye söyledi. Ama doğru söylemiyor. Kılıçdaroğlu'nun ana dil ve anadilde eğitimle ilgili CHP'nin yeni tavrıyla ilgili görüş değişkliği olduğunu belirtmişlerdi.

Ben Muammer İnce'nin iddialarını CHP liderine de sordum. O da tamamen doğru dedi. Ama ben CHP'ye olan sempatimden ötürü yazmadım yazamadım.

Ben dört tane bomba haber saklıyorum. Saklarım kardeşim. Ben böyle uzaylı bir gazeteciyim. Bende dostluk haberciliğin önüne geçer. Bugün benden belden aşağı vuruyorlar. Kimse benim hakkımda böyle bir şey diyemez. Ben bir şey iddia etmedim. Hangi kamera çekiyor beni kameranın gözlerinin içine baka baka konuşmak istiyorum.

İşte O Vİdeo...

MUAMMER İNCE'NİN AVUKATI CANLI YAYINA BAĞLANDI

Muammer İnce'nin Avukatı : Hanım efendinin açıklamaları önemli bir görevi yerine getiriyor. Bazı açıklamalar konusunda kendisinde tutarsızlıklar var. Cumhuriyet Halk Partisi'nin MYK toplantıları Salı günü yapılmaz. Bir diğer nokta da Muammer İnce'nin evinin asansörü yok. Asansöre çıkartıp evine götürmesi söz konusu değil.

İklim Bayraktar: İlaçlar ve iğnelerle buradayım. Ama tarihlere bakarım. Apartmana girişti asansör vardı bindi asansore. Ben kendimi niye savunayım. O beni savundu zaten. Çıktı dedi ki iklim hanıma dava açmıyorum. Muammer Bey'in hayranları maillerle beni tehdit ediyorlar. Siz güvenmediğiniz bir insana bilgi aktarır mısınız?

Deniz baykal'ın taciz ettiği iddialarını bu konuları burada konuşmak beni yaralıyor. Meclis'te odasında böyle bir şey yaşadım. yutkundum eve geldim. Eşime anlattım. Yapacak bir şey yok. Sesimizi çıkarmaycağız unutacağız. Bu konuyu da CHP'den yetkili bir isme bildirdim.

SİZİN KAFANIZ MI GÜZEL DEDİM

Ben o anda 'sizin kafanız mı güzel'  dedim. Tamam tamam, sakin ol çok asabisin dedi. Beni sözleriyle taciz etti. Ben odadan sinirlenip çıktıktan sonra tamam sakin ol dedi.

Ben bunları yüz yüze Gürsel Tekin'e anlattım. İki gün arayla hoş olmayan şeyler yaşadım dedim. Ben Gürsel Abi ile dertleşmekle kötü bir şey mi yaptım. 1.5 ay içerisinde ben bir allahın kuluna bu konuyu söylemiş miyim? Bunu Gürsel Bey'e anlattıktan sonra tembihledim bu konunun dışarda konuşulmaması. Sonra Soner yalçın beni aradı ve Gürsel Tekin  beni aradı falan dedi.Zaten Soner Yalçın'ın telefonları dinleniyor. Böyle bir durumda niye beni arıyor anlamış değilim?

Soner Bey bana son görüşmemde iyi ki bu olay böyle bitti. Tam da ben iki gün sonra Halk Tv'le ilgili görüşmelerin üstüne gelmedi.

Eğer kayda alsaydım bugün bunları anlatmak zorunda kalmayacaktım. Kendisi bana ev numarası da verdi.

İşte O Video...

 

Bu haber toplam 4370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri