Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İktidar ve muhalefet twitterla hazırlanacak

05.10.2013 12:39
İktidar ve muhalefet yerel seçimlere sosyal medyada hazırlanıyor. AKP’nin twitter ordusuna karşı CHP Bilişim Gönüllüleri’ni kuruyor.

AKP’nin Twitter ordusuna karşı CHP “Bilişim Gönüllüleri”ni devreye sokuyor.

Gezi Parkı eylemleri sonrası sosyal medyanın gücünü kendi lehine çevirmek isteyen partiler atağa geçti. Altı ay sonra yapılacak yerel seçimler için sosyal medya hazırlıkları şimdiden başladı. AKP’nin Türkiye genelinde toplam altı bin kişilik bir sosyal medya ekibi kuracağı yönündeki haberlerin ardından, CHP de Bilişim Gönüllüleri adı altında organize olacak bir yapı ile sosyal medyada daha etkin olmayı amaçlıyor.

ÖZGÜRLÜK ALANI

CHP Bilgi ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Emrehan Halıcı, Bilişim Gönüllüleri’yle ilgili Taraf ’a değerlendirmelerde bulundu. Organizasyonun, önemi giderek artan sosyal medyada, daha ileri bir adım atmak üzere oluşturulduğunu belirten Halıcı şunları kaydetti: “Ana muhalefet partisi olarak gördüğümüz önemli bir eksiklik, yaptığımız çalışmaların basına ve dolayısıyla kamuoyuna yeteri kadar yansımamasıdır. Şu an Türkiye’de iktidar partisinin görsel ve yazılı basında olağanüstü bir avantajı var. Basında hem kendilerine dönük haberlerin çok yoğun olduğunu, CHP ile ilgili ise olumsuz haberlerin yansıtıldığını görüyoruz. Bu nedenle etkinliklerimizi, haberlerimizi, projelerimizi, hükümetle ilgili eleştirilerimizi iletmemiz açısından sosyal medya çok büyük bir özgürlük alanı.”

KAYNAK: TARAF

 


 

Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri