Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İLEM yetiştirmeye devam ediyor!

22.09.2011 20:34
İlmi Etüdler Derneği'nin lisans üstü akademik çalışmalarda bulunmak isteyen lisans öğrencileri için hazırladığı İLEM Eğitim Programı 2011-2012 dönemi başvuruları başladı.

İLEM Eğitim Programı, akademik çalışma yapmak isteyen lisans öğrencilerinin; insanı, toplumu ve dünyayı tanıyıp çözümleyebilmelerini sağlayacak ilmî ve fikrî donanım ve bakış açısı yanında, ilmî çalışmalarında ahlakî ve siyasî bir duruş ve anlayış kazanmalarını amaçlamaktadır.

Bu bağlamda, Güz ve Bahar dönemini kapsayan İLEM Eğitim Programı’nda, katılımcıların lisansüstü düzeyde ihtiyaç duyacakları temel becerilerle ilgili içeriklere yer verilmektedir. Program kapsamında, alanında deneyimli hocaların verdiği İslâmî ilimler ve sosyal bilimlerin farklı konularında seminerlerin yanı sıra, haftalık okumalar, grup çalışmaları, çeşitli destekler, gezi ve kamplar yer almaktadır.

İLEM Eğitim Programı’na katılmak isteyen öğrenciler güz dönemi öncesinde başvuruda bulunmakta, ön değerlendirmelerin ardından mülâkat yapılarak üç yıl sürecek olan programa devam edecek kişiler belirlenmektedir. Programa lisans eğitiminin ikinci yılında olanlar öncelikli olarak kabul edilmektedir.

İLEM

Bu haber toplam 3058 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri