Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlham Aliyev'den zafer açıklaması

04.04.2016 01:42
Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Ermenistan'a karşı büyük bir zafer kazanıldığını duyurdu, "düşman büyük kayıplar verdi" dedi.

Azerbaycan Güvenlik Konseyi toplantısında konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Provokasyona cevap olarak yürütülen askeri operasyon sonucu büyük askeri zafer kazandık. Bu vesileyle ordumuzu, tüm Azerbaycan halkını tebrik etmek istiyorum. Bundan sonra da düşmanın tüm saldırıları cevapsız kalmayacak" dedi.

DHA, Aliyev'in şu sözlerini aktardı:

"DÜŞMAN BÜYÜK KAYIPLAR VERDİ"

“Bu tahribat Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı sinsi politikasının göstergesidir. Bu provokasyon ordumuz tarafından layıkıyla cevaplandırıldı. Düşmana büyük darbeler vuruldu, düşman büyük kayıplar verdi. Diyebilirim ki, düşmana sarsıcı darbe vuruldu. Bugün temas hattında Azerbaycan üstünlüğü daha da pekişti. Provokasyona cevap olarak yürütülen askeri operasyon sonucu büyük askeri zafer kazandık. Azerbaycan halkı kendi öz topraklarını savunuyor. Vatan uğruna savaşırlar, şehit olurlar. Tüm şehitlerimizin anısı kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak."

İlham Aliyev'den zafer açıklaması VİDEO

"100 ERMENİSTAN ASKERİ ÖLDÜ"

Türkiye'nin haberine göre, Aliyev, "Dün yeniden başlayan çatışmalarda 100'den fazla Ermenistan askeri öldü, 100'ü aşkın asker de yaralandı" diye konuştu

Ermenistan'ın barış istemediğini sözlerine ekleyen Aliyev, 20 yılı aşkın süredir devam eden sorunda, Erivan'ın çözüme yaklaşıldığı dönemlerde her zaman provokasyona başvurduğunu söyledi.

Aliyev, ABD'deki Nükleer Güvenlik Zirvesi'nden Azerbaycan'a döner dönmez Güvenlik Konseyi'ni toplamıştı.

Bu haber toplam 1776 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri