Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlker Başbuğ'un 10 Kasım mesajı

09.11.2012 17:10
İlker Başbuğ, 10 Kasım için yayınladığı mesajda çarpıcı ifadelere yer verdi.

'Ergenekon' davasının tutuklu sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ 10 Kasım nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

ATATÜRK'Ü SEVMEK MİLLİ İBADETTİR

Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer tarafından geçilen yazılı metinde şöyle denildi; "Aziz Atam, Ebedi Başkomutanım; Seni sevmek 'milli ibadettir'. Bu ibadet sadece milli bayramlar ve 10 Kasım günleriyle de sınırlandırılamaz. Çünkü, seni doğru ve tam olarak anlayabilme, ihtiyacını duymaktayız! Duyuyoruz! Seni anlamak yeterli midir? Türkiye Cumhuriyeti'nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar şöyle söylemişti: 'Atatürk, seni sevmek milli ibadettir, demiştim. Şimdi, seni anlatmak milli ibadettir, diyorum. Ve gücümün erdiğince onu gençlere anlatmaya çalışıyorum.' Bu konuda karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalışarak teselli buluyorum.

KOMUTANLAR YENİ TERÖRİST

Ebedi Başkomutanım; 82 yıl önce Afyonkarahisar'da subaylara şöyle demiştin: 'Subaylar fedakar sınıfının en önünde bulunmak mecburiyetindedirler. Çünkü düşmanlarımız herkesten evvel onları öldürürler. Onları aşağılar ve hor görürler. Subayların yaşamak için bir çaresi vardır: Şerefini korumak!' Bugün görüyoruz ki, dünün eli kanlı teröristleri 'eski terörist', senin Ordularına onur ve şerefiyle hizmet eden Komutanlar ise 'yeni terörist' diye anılmaktadır.

Ancak, müsterih ol. Bizlere yapılan bu haksızlıklar Yüce Türk Milletinin vicdanını kanatmakta. Eminiz ki, Milletimizin sevgisi ile üzerimizde yeni bir güneş doğacaktır. Rahat uyu, ruhun şad olsun." 

Bu haber toplam 4398 defa okunmuştur
peygambere vahiymi geldi
kluru kuru
yeni bir din cıktıda bu peygambermi oldu neyin ibadeti islamda yok benim bildigim allahdan başkasına ibadet.
10 Kasım 2012 Cumartesi 12:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Merak
Songül E.
Atatürk'ü sevip anlamak isteyenler Atatürk deyince ne anlıyorlar aceba !
09 Kasım 2012 Cuma 18:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ya ilker Amca
HAKKI Dede
ilker amca eyi diyonda peki sen darbe HAZIRLIKLARI YAPTIN MI YAPMADIN MI? darbelere karşımisın degilmisin? hele bir söylede ona göre karar verek.
09 Kasım 2012 Cuma 17:47
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri