Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İmam cinayeti Ergenekon Davası'nda

04.09.2011 10:18
İsmailaağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Bayram Ali Öztürk 3 Eylül 2006 tarihinde vaaz verdiği sırada Mustafa Erdal isimli şahıs tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Cinayet soruşturması hemen başladı. Ancak herhangi bir sonuca ulaşmadı. Hatta 5 yılda 3 savcı değişti, soruşturma davaya dönüşmedi.

Cinayet soruşturmasının devam ettiği dönemdeErgenekonkapsamında çok önemli ifadeler ve teknik takip kayıtları çıktı ortaya. Bir süre tutuklu kalan Ergenekon sanığı Erol Ölmez, cinayetin perde gerisini aydınlatacak ifadeler verdi.

Erol Ölmez, iddia edilen Ergenekonterörörgütünün hedefleri doğrultusunda cemaate sızmakla suçlanıyordu. Zira Ölmez yasal takiple elde edilen dinlemelerde, cemaate sızdığını anlatıyordu. Bunu ifadelerinde de itiraf etti.

Bayram Ali Öztürk cinayetinde Ergenekon bağlantısı şüphesini uyandıran başka veriler de vardı. Örneğin cinayet günü bazı Ergenekon sanıklarına ait telefonların İsmailağa ve çevresinden sinyal verdiği de tespit edildi.Yeni Akit Gazetesi cinayetin 5. yılında Ergenekon savcılarının dosyaya el attığını yazdı. İddiaya göre İsmailağa Cemaatinin önemli liderlerinden Bayram Ali Öztürk Hoca'nın neden ve kimler tarafından öldürüldüğünü bundan böyle Ergenekon savcıları soruşturacak.

Beklenti alınan ifadeler ve ulaşılan bilgiler çerçevesinde 4 yıldır yürütülen soruşturmanın artık davaya dönüşmesi...
 

Bu haber toplam 2022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri