Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İmam Hatip öğrencilerinden Mursi'ye tam destek

18.05.2015 23:28
Sisi darbesiyle Cumhurbaşkanlığı görevinden uzaklaştırılan ve geçtiğimiz günlerde hakkında idam kararı verilen Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye, İmam Hatip okullarında okuyan öğrencilerden tam destek geldi.

 Darbeci Sisi yönetiminin emriyle hakkında idam kararı verilen Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye, Türkiye'deki STK ve siyasi kuruluşların destekleri devam ederken, İstanbul Bağcılar Hızır Reis İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de 19 Mayıs provası için toplanılan alanda Mursi ve İhvan lehine pankartlar açıp Müslümanlar için dua ettiler.

"İmam Hatip Nesli seninle Mursi" şeklinde slogan atıp pankartlar açan öğrenciler, yaptıkları rabia işaretiyle de dikkat çektiler.

Siyasi kuruluşlar ile STK'ların idam kararına tepkisinin akabinde öğrencilerin de konuya duyarsız kalmamasını, veliler ile vatandaşlar takdirle karşıladı.

İMAM HATİP NESLİ ÜMMET OLMANIN BİLİNCİNDE

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hızır Reis İmam Hatip Ortaokul Müdürü Samet Uğur, "Bu davaya gönül veren mücahitlerin yalnız olmadıklarını bir nebze olsun hissettirmek istedik. Öğrencilerimize ümmet olma bilincini aşılamak için çabalıyoruz. İmam Hatip nesli ümmetin kanayan yaralarına merhem olmaya her daim devam edecek ve başta Muhammed Mursi olmak üzere tüm inananların destekçisi olacaktır" ifadelerini kullandı.Bu haber toplam 2884 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri