Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İMAM ÖLDÜREN "Dindar PKK"

22.10.2011 18:53
Birileri PKK'nın ve BDP'nin dindar olduğunu ve dine dönüş yaptığını iddia ediyor. İşte madde madde, PKK, BDP ve bu yapının dine bakışı...

Ruşen Çakır, 17-18 Ekim 2011 tarihli yazılarında örneğin 'PKK ve BDP dine yaklaşıyor' imajı çizmeye çalıştı.

17 Ekim'de şunları yazdı:

"Günümüzdeki Kürt hareketini anlamanın merkezinde din, daha doğrusu İslamiyet olgusunun yer aldığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Daha açacak olursam, bugünün Kürt hareketini diyelim ki 10 yıl öncekiyle kıyaslarsak, dinin (ve dindarların) bu hareketteki görünürlüğü, etkisi ve rolünün sistemli bir şekilde artmakta olduğunu çarpıcı bir şekilde gözlemliyoruz. Kandil'de başörtülü PKK militanları, Güneydoğu'nun dört bir tarafındaki alternatif Cuma namazları, Osman Baydemir gibi öne çıkmış bazı şahsiyetlerin gayet olağan bir şekilde dini söyleme başvurmaları, Altan Tan gibi İslamcı kimliğiyle temayüz etmiş birinin BDP içinde hızla parlaması ve taban tarafından da benimsenmesi ve nihayet TBMM'de verilen başörtüsü yasağının kalkması önergesi, bu noktada aklıma gelen ilk örnekler."

18 Ekim 2011'de ise şu satırları yazdı:

"Kürt siyasi hareketi, özellikle 1990'lardan itibaren kaba materyalizmden adım adım uzaklaştı. Bunun sonucunda Kürt hareketinin her geçen gün dindar Kürtleri daha fazla kapsadığını gözlemliyoruz."

PEKİ BUNLAR NE?

Kürt siyasi hareketi dediği yapıların ne kadar dindar oldukları aşağıdaki şu 34 farklı doneden anlaşılıyor.


1- Ş.Urfa Suruç'ta Kürtçe Ezan Okutuldu

Star Gazetesi'nin yaptığı haberde Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 20 Mayısta Kürtçe ezan okutulduğu ortaya çıktı.
Haberden hemen sonra BDP'li Selahattin Demirtaş tarafından haber yalanlandı.
Fakat daha sonra internete düşen bir ses kaydında Star Gazetesi muhabiri ile BDP Şanlıurfa İl Başkanı Müslüm Kaplan'ın yaptığı konuşmada BDP'li Başkan Kaplan'ın Kürtçe Ezan okutulduğunu kabul ettiği görüldü.
1400 yıllık islam tarihinde bu uygulama sadece CHP döneminde 18 yıl uygulanmıştı.


2- Ankara Polatlı'da BDP Toplantısında Hz Muhammed'e Hakaret Edildi

4 Mart 2011 günü Polatlı BDP teşkilat toplantısında BDP İlçe Başkanı Gülsen Kılınç'ın eşi Necmettin Kılınç tarafından Hz. Muhammed'e hakaret edildi.
Kılınç "Muhammet geliniyle yatan bir insan" dedi.
Olay sonrasında Kılınç'a tepki gösteren 25 kişi topluca istifa etti ve parti üye sayısı 46 kişiden 21'e düştü.3- Öcalan'ı Peygamber İlan Ettiler

Nisan 2011'de Diyarbakır'da gerçekleşen BDP etkinliğinde BDP'liler tarafında Kürtçe olarak "Kürtlerin Peygamberi Apo" yazılı olan bir pankart açıldı.
Göstericilerden herhangi bir tepki gelmedi.4- Öcalan Camide Cuma Kılınmasını Yasakladı

Öcalan 28 Mart 2011'de "PKK'nın Cuma Namazlarına öncülük etmesi" talimatını verdi. Namazın "Sivil itaatsizlik" kapsamında çadırlarda kılınmasını emretti.
KCK bunun üzerine 8 Mart'ta bildiri yayınlayarak Kürt vatandaşlarımızdan Cuma namazlarını çadırlarda kılmasını istedi.
Selahattin Demirtaş aynı günlerde çıkıp "Devletin imamlarının arkasında değil bizim imamlarımızın arkasında saf tutacağız" dedi
PKK, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde halk arasında “Melle” olarak nitelendirilen ve saygı duyulan kişileri ön plana çıkardı.5- BDP "Allah İçin Kılmıyorsanız Öcalan İçin Kılın" Dedi

Mısır'da yaşanan sosyal hareketliliğin “Cuma günü Cuma namazında” başlamasından yola çıkarak halkı galeyana getirebileceğini düşünen BDP, Cuma Namazının çadırda kılınması talimatı sonrası insanlara "Allah için namaz kılmıyorsanız Öcalan için Kılın" dedi.

6- PKK'nın örnek imam diye lanse ettiği Abdullah Taş Yengesiyle Zina Yapıyor

İstanbul'da kardeşinin eşiyle ilişki yaşadığı ve kardeşi evde yokken K.T.'nın yanına gittiği öğrenildi.
Aralarında Kürtaj günah mı diye konuştukları tespit edildi. konu basına yansıdı.

7- PKK İmamı Adil Çoban Geliniyle İlişki İçinde

Ağrı'da BDP'nin Cuma kıldıran diğer bir sahte imamı Adil Çoban eski bir bekçidir. Gelini Güli Çoban ile ensest ilişki yaşıyormuş. konu gelinin adliyeye şikayetiyle ortaya çıktı.


8- Halkın Sevdiği İmamlar Öldürüldü

22 Haziran 2010 tarihli PKK'nın silahlı kanadı HPG'ye ait www.hezenparastin.com isimli internet sitesindeki bir yazıda, İmam Aziz Tan, "Hakkari'de yaşayan Kürt halkının dini duygularını ve yoksulluğunu istismar ederek çocukları ajanlaştırma ve Türkleştirme faaliyetleri yürüttüğü" gerekçesiyle hedef haline getirilmişti.

23 Ağustos 2010'da da, Hakkari'de görev yapan İmam Aziz TAN, görevli olduğu Hacı Sait Camii'ne sabah namazını kıldırmak üzere giderken PKK'lılarca şehit edildi.

PKK 92-96 yılları arasında 41 din görevlisini şehit etti.
9- Öcalan'ın Papaz'la Görüntüleri Çıktı

Daha önce Papa Jean Paul'a mektup yazarak "Aziz Peder Hıristiyanlığa çok yakınım diyen Öcalan'ın Ermeni bir Papaz'la çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.
Öcalan 2004'te yaptığı bir açıklamada PKK'yı Hıristiyanlıkla özdeşleştirerek "PKK başlangıçta 12 kişiydi" dedi.10- BDP'li İbrahim Binici Mersin'de Kilise Kurulmasına Öncülük Ediyor

16-19 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece'de Marin Princess Otel'de dış ülkelerin destekleriyle yapılan toplantılarda Türkiye'de kilise sayısının artırılması kararlaştırıldı.
Bu kapsamda Mersin ilinde kurulacak Kilise için ise 2003'te Hıristiyan olan BDP'li Halil İbrahim Binici'nin seçildiği ve bu sayede Kürt kiliseleri projesinin ilk adımlarının atıldığı söylenmekte. iddialar basına yansıdı.
11- BDP'li Ayla Akat Ata "Bütün Kürtler Hıristiyan Olsun" Dedi

14 Temmuz 2010'da Mersin Siyaset Akademisi açılış törenine katılan BDP'li Ayla akat Ata, "Mersin başta olmak üzere ülke genelinde Kürt kiliseleri kurma" talebine "Gönül ister ki bütün Kürtler Müslümanlığı bırakıp Hıristiyan olsun" dediği iddia edildi.12- Cizre'de İHL'li Öğrencilerin Kaldığı Yurda Molotof ve Ses Bombası Atıldı

27 Mayıs 2011 günü Şırnak - Cizre ilçesi İdil Caddesi üzerinde bulunan Özel Ufuk Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu'na molotof kokteyli ve havai fişekler ile saldırı yapıldı.
Saldırıda İmam Hatip'li 3 öğrencinin yanmasına sebep olan BDP'li 11 kişi yakalandı.


13- Diyarbakır'da Öğrenci Yurduna Molotoflu Saldırı Düzenlendi

5 Haziran 2011 günü yine benzer bir saldırı Diyarbakır'da 200 kişinin kaldığı öğrenci yurduna yapıldı.
PKK'lılarca yaptığı anlaşılan saldırıda maddi hasar meydana geldi, yaralanan olmadı.
14- PKK'lılar Domuz Etiyle Besleniyor

PKK'lıların dağda domuz etiyle beslendiğini gösteren fotoğraflar ele geçirildi.
15- Hz. Meryem İle Öcalan'ın Posterleri Yan Yana Asılıyor

ABD yayın organı New York Times'ta çıkan bir haberde PKK'lılar sempatik gösterildi ve bir PKK militanının kaldığı odada Hz .Meryem ve Öcalan'ın posterlerini yan yana astığı fotoğrafı yayınlandı.
16- Namazla Dalga Geçiyorlar

Mayıs ayında basında yer alan haberlerde PKK'lı militanların dağda namazla dalga geçtikleri görüntüleri yayınlandı.
Görüntülerde taklit yapan teröristleri diğerleri alkışlıyor.

17- PKK Militanlarının Dini Önderi Zerdüşt

PKK'ya yakın olan Ülkede Özgür Gündem Gazetesi'nde yayınlanan bir ankette 300 PKK'lıya "En beğendiğiniz dini önder kim?" sorusunun sorulduğu ve 1. sırada %34'le Mecusiliğin kurucusu Zerdüşt'ün seçildiği belirtilmiştir.
Zerdüşt'ten sonra ikinci sırada Hz İsa, sonra Mani seçilmiştir.


18- PKK'dan Kaçan İtirafçı "Dağda Namaz Yasak"

PKK'lı terörist Ergin Yerkaya 28 Mayıs 2011 örgütten kaçarak Polise teslim oldu.
Yerlikaya itiraflarında "Dağda kıble neresi diye sordum. Bana Ne kıblesi ne namazı artık senin kıblen kürdistan" dediler. Örgütte Müslümanlığı yaşatmıyorlardı ben de kaçtım. Örgüt ateizmi öğretiyor" dedi.


19- Karayılan Papaya Mektup Yazdı "Dostlarımızı Yanımızda Görmek İstiyoruz "

PKK'nın şehir yapılanması KCK'nın yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan Papa XVI. Benedik'e yazdığı mektupta insanlığın kurtuluşunu İslamiyet'te değil Hıristiyanlıkta olduğunu söyledi.
Mektupta "Dostlarımızı yanımızda görmek istiyoruz" diyen Karayılan "Bir Havari gibi Önderimizin Peşindeyiz" ifadelerini kullandı. (Yeni Akit)


20- Öcalan Kendine "Yarı Tanrıyım" dedi

Öcalan "Özgür Yaşamla Diyaloglar" başlıklı Ekim 2002'de yayınlanan kitabında;

“Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalım yaşadım, Tanrı ile savaş verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum” dedi.


21- Öcalan diyor ki : "Kürtlerin Ezilmesinin Sebebi İslam'dır"

Öcalan daha önce "Oligarşik Cumhuriyet Gerçeği" isimli kitabında "İslam dini ve milliyetçilik Araplar, Farslar ve Türkleri milliyet ve ulus olarak güçlendirip devletleştirirken, Kürtlerin asimilasyonunda ve ezilmelerinde temel rol oynamıştır." demiştir.


22- Öcalan, Hz. Muhammed'e Hakaret Edip "Müslümanlığı Çıkarları İçin Geliştirdi" dedi

Din Sorununa Devrimci Yaklaşım isimli kitabında yine Hz Muhammed(sav)'e dil uzatarak "Müslümanlığı ticari çıkarları için geliştirdi" dedi.


23- Öcalan "Allah" ismine "Uyduruk" dedi

Öcalan Avukatlarla yaptığı görüşmelerde "Allah" isminin bir Arabistan tasarımı olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti.


24- Öcalan "Allah'ın 99 İsmi Hurafedir" dedi

Yine avukat görüşmelerinde Allah'ın 99 isminin, Adem ile Havva, Fil Ordusu ve Ebabil Kuşları ile ilgili anlatılanların hurafe olduğunu, ibadetlerin yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.


25- Öcalan "Muhammedin Kuran'ında Zerdüştlük Etkili"

Öcalan, avukat görüşmesinde şu cümleyi aynen söyledi:
"Muhammedin Kuran'ında Zerdüştlük etkili"


26- Öcalan "Namaz Uyduruk Birşey" Dedi

Halkımıza gidin, bunların o sahte hiçbir şeyi içeriği olmayan sadece bilmem yere çökme şu/bu [namazı küçümsüyor]. Bunlar İslam filan değil. Namaz sonradan uydurulan bir ibadet.


27- Öcalan Tesbihi İnkar Etti "Toplum Sorunları Zikredilir Diğer Zikirler Küfürdür"

Toplumun hayati sorunlarını tartışmak zikrin doğru özüdür. Zikir de budur. Bunun dışındaki zikir küfürdür.

28- Ağrı Diyadin Belediye Başkanı 12 Yaşındaki Kızı Taciz Etti27 Mayıs 2001 günü vakit gazetesinde yer alan ve 8 Haziran günü de internet sitelerine yansıyan haberlere göre; Ağrı Diyadin Belediye Başkanı Celal Tanrıverdi internet üzerinden cinsel organını 12 yaşındaki küçük bir kıza göstererek tacizde bulundu

29- BDP'li Bengi Yıldız Ramazan Ayında Bira İçip Sevgilisiyle Denize Girerken Görüntülendi(Takvim Gazetesi 23 Ağustos 2011)

30- BDP'nin Baş İmamı ve Sivil Cuma Namazının Mimarlarından Ubeydullah Özmen Bodrum'da Sevgilisiyle Yakalandı

Takvim Gazetesi 7 Eylül'de sürmanşetten verdi haberi. Sivil cuma namazı kılmanın fikir babalarından gösterilen PKK'lı imam evli olduğu halde sevgilisiyle görüntülendi.
31- PKK Camileri Kundakladı

PKKlı eylemciler 2 Eylül 2011'de izmir'de 15 Eylül 2011'de Diyarbakır'da camileri kundakladılar.


32- Tesettürle Poz Veren PKKlı Haberi Yalan Çıktı

23 Haziran 2011 günü milliyet.com.tr adlı haber sitesinde "Kandil'de Bir Tesettürlü" başlıklı bir haber yayınlandı. Ruşen bunu referans alıyor. Fakat geçmiş fotoğraflarına bakıldığında kızın tesettürlü olmadığı görülüyor. (aktifhaber.com 25 Haziran 2011)33- BDP'liler Alternatif Cuma Diye Kıldıkları Namazda Sigara İçtiler
(medyarazzi.com 11 Haziran 2011)

34-Genelkurmay irtica birinci tehdit açıklamasına BDP'nin eski hale DTP'den destek

DTP: İrtica Bizim İçin de Birinci Tehdit


“Laiklik anlayışımız askerle aynı" diyen Hasip Kaplan'ın ardından, DTP'li Pervin Buldan ve Özdal Üçer de "TSK-DTP paralelliği" konusunda ilginç sözler sarfettiler.

“Laiklik anlayışımız askerle aynı" diyen Hasip Kaplan'ın ardından, DTP'li Pervin Buldan ve Özdal Üçer de "TSK-DTP paralelliği" konusunda ilginç sözler sarfettiler.

“Şeriat”, “türban”, “laiklik”, “dindarlık”, “güneydoğu ve İslam” gibi başlıklardaki görüşlerinin “Asker'in görüşleriyle örtüştüğünü belirten Kaplan, bunun iki taraf arasında ortak zemin olabileceğini belirtiyor ve “Bizim en büyük eksikliğimiz bir araya gelip konuşamamaktır” demişti.

DTP'li vekillerin üzerinde durduğu noktalardan biri de, “başı boş” olarak nitelendirdikleri Kur'an kurslarıydı.
Bu kurslarda, küçük çocukların eğitim gördüğünü öne süren DTP'liler, Genelkurmay bildirilerine dikkat çekerek, “Genelkurmay da veryansın ediyor. Bizim laiklikle ilgili düşüncelerimiz de bu doğrultuda” diyorlardı.


AK Parti'nin, 27 Temmuz seçim zaferinin perde arkasında büyük ölçüde bu dini faaliyetlerin bulunduğunu öne süren DTP'liler, “din istismarı” olarak nitelendirdikleri bu türden faaliyetlerin karşısındaki güç olarak da yine kendilerini işaret ediyorlardı.

İşte, bazı DTP'lilerin konuya ilişkin görüşleri:

PKK'nın finansörü olduğu öne sürülen ve 1993'te öldürülen Savaş Buldan'ın eşi DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, “TSK ile bizi karşı karşıya getirmek istiyorlar. Büyükanıt partimizin adını bile anmak istemiyor ama ‘irtica' ve ‘laiklikle' ilgili konularda TSK ile fikirlerimiz tamamen örtüşüyor. Bunu gözden uzak tutmamak lazım” dedi.

DTP Van Milletvekili Özdal Üçer de “Laiklik için veryansın eden Genelkurmay değil miydi? Bizde bölgede aynı şeyleri savunuyoruz. Bizim de olmazsa olmazlarımızdan biri laikliktir. Bize cephe almasınlar zira biz de onlar gibi laikliğin savunucusuyuz” dedi.

Üçer şöyle devam etti:

“AKP bölgede gerici bir sistem kurmayı amaçlamaktadır. Bölgedeki cemaatleşmelere baktığınız zaman özellikle Gülen'in cemaatleşmesi ve diğerleri bu toplumun gençleri için büyük tehlike oluşturuyor. Laiklik sistemi için veryansın eden Genelkurmay'ın, bölgedeki çalışmalarımızın ‘laiklik açısından' önemini kavraması lazım.”

DTP'li Üçer konuşmasını söyle sürdürdü: “Biz bölgelerimizin irticaya teslim olmaması için büyük çaba sarf ediyoruz. Biz bölgedeki cemaatlere karşı, cemaatlerin toplumsal zararlarına karşı açık bir şekilde mücadele ediyoruz. Bizim üzerinde en fazla hassasiyetle durduğumuz konulardan birisi laiklik. AKP, din istismarı üzerine bir siyaset yürütüyor. Biz bunun karşısında duran yegane siyasi gücüz.”

"Laiklik, irtica, Kur'an kursları" gibi başlıklarda Genelkurmay söylemiyle kendi söylemleri arasında ne gibi farklar bulunduğuna ilişkin soruya cevap verirken sözü AK Parti'ye getiren Üçer, “Vakıf ve cemaat bazında yürütülen Kur'an kurslarına izin vermek şeriat devletine giden yolda en büyük adım olur. Van'da apartmanların bodrum katlarında ve sitelerin yönetim odalarında Kur'an kursu veriliyor, toplu namaz kılıyorlar bunlar buralarda din siyaseti yapıyorlar AKP bu şekilde buralardan oy aldı biz bunlara kesinlikle karşıyız. DTP Güneydoğu'da İslami cemaatleşmenin kadrolaşmanın karşısındaki tek partidir. Laik sisteme en fazla bağlı olan partidir. Bunu görmek lazım!..” dedi.

DTP'liler bu tür görüşlerle öne çıkarken, bölgenin kanaat önderleri, TSK mensuplarının İslam'a bakışları ile DTP'lilerin bakışlarının aynı olmadığını belirterek şu mesajı veriyorlar:

“TSK yönetiminin bazı tavırlarından yola çıkan DTP'liler bu tür değerlendirmelerde bulunuyorlar. TSK'nın 27 Nisan bildirisinde, Kur'an eğitiminin, ilahilerin, başörtüsünün tehdit olarak değerlendirilmesi, DTP'lilere böyle bir manevra alanı bırakıyor. TSK'nın diğer mensupları ile bazı TSK yönetimlerinin farklı değerlendirmelere müsait tavırlarını aynı kefede değerlendirmemek lazım. Türk Ordusu, geleneği itibarı ile Müslümandır. PKK ise geleneği itibarı ile Marksisttir. TSK'yı, PKK'nın terör örgütü olmadığını savunan DTP ile aynı laiklik anlayışında buluşturan bir söylem varsa bu tamamen bir takım olumsuz tavır sahiplerinin yanlışıdır. Ve bu yanlış maalesef TSK'ya zarar vermektedir.” (13/11/2007 / Vakit)

habervaktim
 

Bu haber toplam 10234 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri