Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ölen imamın sesini duyanlar şaşırdı

17.02.2011 19:51
Trabzon'da ölen imamın selası kendi sesinden okutuldu, millet şaşırdı!

Trabzon’un Tonya ilçesi Büyükmahalle’de yaşayan 88 yaşındaki emekli imam Mehmet Ali Öner, Siroz hastalığına yakalandı. Hayatını kaybeden imam, selasını kendi sesinden emekli olduğu camiden okununca, cami cemaati çok şaştı!

İmam Öner bunun üzerine kendi sesiyle selasını ve ölüm ilanını bir banta kaydetti, bantı da ölümünün ardından emekli olduğu Tomaslı Cami'nin hoparlöründen okunmasını vasiyet ederek çocuklarına verdi.

Geçen yıl 23 Haziran'da imamın hayatını kaybetmesinin ardından çocukları bant kaydını cami hoparlörlerinden mahalle sakinlerine duyurdu.

"EY CEMAAT BEN ÖLDÜM"

Kalkuzoğlu Mehmet Ali Hoca olarak bilinen imam Öner, kasette sela okumasının ardından, “Bu bir ölüm ilanıdır. Ben Tonya’nın Büyükmahallesi’nden Kalkuzoğlu Mehmet Ali Hoca. Şu anda fani hayatım sona ermiştir. Yüce yaratanın bol rahmetine kavuşmuş bulunuyorum. Varislerim oğullarım; Kemal Öner, Adnan Öner, Minür Öner. Yeğenlerim Ahmet Öner, Mustafa Öner ve oğulları" dedi.

"SELAYI DUYANLAR ŞAŞIRDI"

Öner’in oğlu 46 yaşındaki oğlu Adnan Öner, babasının köyde çok sevildiğini ve sayıldığını belirterek, "Bizi bir araya topladı, ölmeden önce vasiyet etti. 'Kaseti ben öldüğümde emekli olduğum camiden anons yaptırın’ dedi. Biz de babamın son isteğini yerine getirerek kaseti cami hoparlöründen duyurduk. Duyanlar çok şaşırdı. Allah rahmet eylesin, babam çok derin bir adamdı” dedi.

Öner babasının, vefatı sonrasında Büyükmahalle Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından 1996 yılında kendi gibi Siroz hastalığından yaşamını yitiren eşi 65 yaşındaki Fatma Öner’in yanına defnedildiğini söyledi. 

Bu haber toplam 3468 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri