Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İmam Sendikasının APO sevgisi...

28.06.2012 19:11
Terör örgütünün üst yapılanmasına yönelik soruşturmada şok ayrıntılara habername ulaştı.

Terör örgütünün üst yapılanmasına yönelik soruşturmada şok ayrıntılara ulaşıldı.

 KESK'e bağlı DİVES Başkanı L.Ö'nün Öcalan'a gönderdiği selam ve övgü deşifre oldu. 

İmam sendika başkanın bir konuşmasına, "ÖNCELİKLE ÖNDER APO’NUN ŞAHSINDA, BEDENİNİ ÖLÜM ORUCUNA YATIRANLARIN ŞAHSINDA HEPİNİZİ SELAMLAMLIYORUM." diyerek başladığı deşifre oldu. 


ÖRGÜTÜN İMAMINDAN APO’YA SELAM
25.06.2012 tarihinde Ankara’da yapılan ve 50’nin üzerinde şahsın gözaltına alındığı KCK Sosyal Alan Merkezi operasyonunda çok ilginç ayrıntılar kendini göstermeye başladı. Hakkari İlinde imam olarak görev ve aynı zamandaGenel Başkanlığını yürüten L.Ö. isimli şahsın, Ankara’da yapılan bir örgüt toplantısı öncesinde Marksist-Leninist bir örgüt olan PKK/KCK’nın elebaşısına ve örgüt adına silahlı faaliyet gösteren şahıslara bağlılıklarını bildirerek selam gönderdiği ortaya çıktı. Bölgede kendilerinden olmayan imamlara yönelik yaptığı baskılarla bilenen L.Ö.’nün, geçtiğimiz yıl PKK/KCK tarafından sabah namazına giderken öldürülen İmam Aziz TAN’nın olayında da Aziz TAN’ı örgüte hedef gösterdiği söyleniyor.

L.Ö. :
ÖNCELİKLE ÖNDER APO’NUN ŞAHSINDA, BEDENİNİ ÖLÜM ORUCUNA YATIRANLARIN ŞAHSINDA HEPİNİZİ SELAMLAMLIYORUM. KÜRTÇE KONUŞMAYA İLİŞKİN TALEBLERİMİZ BULUNUYOR. BUNDAN SONRA NE ZAMAN KÜRTÇE KONUŞACAĞIZ TOPLANTILARIMIZI NE ZAMAN KÜRTÇE YAPACAĞIZ? BÖLGEDE EVİMİZDE SOKAĞIMIZDA ARTIK TÜRKÇE KONUŞULMAYA BAŞLANMIŞ. BUNUN ÖNLEMİ ALINMALI. HER ARKADAŞ KENDİ DİLİNİ ÖĞRENMELİ. SADECE BİZ DEĞİL BÖLGEMİZDE YAŞAYAN HER ETNİK UNSUR DA KENDİ DİLLERİNİ ÖĞRENMELİ KONUŞMALI VE BUNUN GEREKLİ OLDUĞU ÜZERİNDE DURULMALI.
BÖLGEDE BİZE YÖNELİK OLARAK ÖZELLİKLE MÜFTÜLERİN BASKILARIBULUNUYOR. BİTLİS GİBİ VAN GİBİ İLLERDE, BUNLARA İLİŞKİN RAPORLAR YAZDIK.DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIYLA, KENDİLERİNE YÖNELİK YAPILAN BASKILARA İLİŞKİN, SORUNLARA İLİŞKİN BİR GÖRÜŞME YAPACAĞIZ. 600 CİVARINDA ÜYEMİZ VAR. HALEN BENİM 1 YILLIK BİR TUTUKLAMA SÜRECİM BULUNUYOR. BU SÜREDEN ÖTÜRÜ BAZI ÜYE ÇALIŞMALARINDA AKSAMALAR VAR. AMA ÇALIŞMAYLA BUNLARI TELAFİ EDEBİLİRİZ. BİR ARKADAŞIMIZ, DİNE İLİŞKİN BİZİM HERHANGİ BİR GÖRÜŞÜMÜZÜN OLMADIĞINI YA DA DİNİ PERSPEKTİFLERİMİZİN EKSİK OLDUĞU SÖYLEDİ. BURADAN HAREKETLE DOĞRU DÜZGÜN TARTIŞMALAR SÜRDÜRMEMİZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. BİZ ANCAK BU TARTIŞMALARLA AKP’NİN VE CEMAATİN GERÇEK YÜZÜNÜ VE DİN ÖRGÜTÜNÜ ORTADAN KALDIRABİLİRİZ.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 6730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri