Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IMF Başkanı Khan istifa etti

19.05.2011 10:25
Otel görevlisi kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlananIMF Başkanı Dominique Strauss Khan istifa etti. Khan neden istifa ettiğini ve ne yapacağını da duyurdu...

ABD’nin New York kentindeki lüks bir otel odasında kat temizlikçisi bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn beklenen kararını verdi görevinden istifa etti.

ABD'de cinsel taciz suçlamasıyla tutuklanan IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, kendisine karşı yöneltilen cinsel saldırı suçlamaları konusunda masum olduğunu söylemeye devam etti.

ZAMANINI MASUMİYET İÇİN HARCAYACAK

Cinsel saldırı suçlamasıyla tutuklanan Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn, kurumu korumak ve zamanını masum olduğunu kanıtlamak için harcamak üzere istifa ettiğini bildirdi.

IMF'nin bildirisinde, istifa mektubunu IMF İcra Kuruluna sunan Strauss-Kahn, mektubunda ''İcra Kurulu'na büyük bir üzüntüyle istifasını sunma zorunluluğunu hissettiğini'' belirtti.

Strauss-Kahn mektubunda, ''kendisine yöneltilen tüm suçlamaları kesin bir ifadeyle reddettiğini, şeref ve fedakarlıkla hizmet ettiği bu kurumu korumak istediğini'' kaydetti.

Strauss-Kahn, tüm gücünü, zamanını ve enerjisini, masum olduğunu kanıtlamak için harcamak istediğini belirtti.

Kaldığı oteldeki temizlikçi kadına cinsel saldırıda bulunmak ve oral sekse zorlamak suçlamasıyla gözaltına alınan Dominique Strauss-Kahn “Kötü” şöhreti ile bilinen ve uyuşturucu kaçakçılarının, azılı katillerin yattığı Rikers Island Cezaevi’nde tutuluyor.

AA

Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri