Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IMF'den Yunanistan'a yeşil ışık!

07.07.2015 02:26
IMF Başkanı Lagarde Yunanistan'daki referandum sonucu için "Talep edildiği takdirde yardım ederiz" dedi.

IMF Başkanı Christina Lagarde, referandumda kemer sıkma politikalarına yüzde 61 gibi yüksek bir oy ile "hayır" diyenYunanistan'da ortaya çıkan tablo için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

IMF Başkanı Lagarde Yunanistan'dakireferandum sonucuyla ilgili olarak, "IMF dünkü referandumdan önemli notlar çıkardı. Durumu yakından izliyoruz. Talep edildiği takdirde yardım ederiz" diye konuştu. Lagarde'ın bu sözleri IMF'in Yunanistan'a maddi destekte bulunabileceği şeklinde yorumlandı.

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Yunanistan’daki referandumdan “Hayır” yanıtı çıkmasından sonra Euro Bölgesi liderlerini 7 Temmuz akşamı Brüksel’de olağanüstü zirveye çağırdı. Toplantıda Yunanistan’ın durumu görüşülecek. Tusk, yayınladığı yazılı açıklamada : “ Yunanistan’daki referandumun ardından önümüzdeki olası yolları görmek ve durumu müzakere etmek için en üst düzeyde liderler bazında acil olarak toplanmamız gerektiğine inanıyorum. Bu netice Yunanistan’ın geleceği açısından üzücüdür. Toplantıya Avrupa merkez bankası ve Eurogroup Başkanı da katılacak. Yunan makamlarının inisiyatifini bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1690 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri