Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İmparator tırnağımın kiri olamaz!

08.09.2013 12:39
Müzik dünyanın duayenlerinden Mustafa Keser, müzik piyasasını değerlendirdi. Ne İbrahim Tatlıses bıraktı ne de Tarkan...

İNTERNET HABER - O Zeki Müren, Safiye Ayla, Müzeyyen Senar'a müzisyenlik yaptı.

Hatta Münir Nurettin Selçuk'un arkasında tambur çaldı. Yarım asırdır sahnelerde. Bu sürenin yarısını müzisyen, yarısını ise solist olarak yaşadı.

Türkiye'de en geniş repertuara sahip sanatçı olarak bilinen Mustafa Keser, başta İbrahim Tatlıses'i kızdıracak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bugün'ün haberine göre, ünlü müzik adamı Keser, İbrahim Tatlıses'ten Tarkan'a kadar birçok şarkıcıyı sözleriyle adeta bombardımana tuttu.

İMPARATOR TIRNAĞIMIN KİRİ OLAMAZ

İşte Mustafa Keser'in çok konuşulacak o açıklamaları...

Bizi yazarken bu vasıflarımı dile getirmeleri lazım. Birilerinin 'İmparator, Kral' dediği adam Mustafa Keser'in yüzde birinin bilgisine sahip değil. Yazıktır, günahtır. Benim tırnağımın kiri olamaz. Müzik olarak tırnağımın kiri bile olmayan adamları 'sanatçı' diye anons ediyorlar. Bu tip adamlara birileri sanatçı dediği için "Vay ben neymişim" deyip havalara giriyorlar. Bir de ben insan olarak kendimi ön plana çıkaran, kapris yapan, biri değilim.

'İBO'NUN MÜZİK HAYATI BİTMİŞ'

Televizyon programlarında elini öptüğü tek adam benim biliyorsun. Müzikle ilgili aklına bir şey takıldığı zaman beni arar. Bana "Hocam" der. Bu rahatsızlığının sesine ne kadar hasar verdiğini bilmiyorum ama bir müzisyen arkadaşımız "Sesleri duymakta zorlanıyor"dedi. "Biz 'La' sesinden çaldık. O 'Do diyez'den okudu. Detone oldu" dedi. Söylediğine göre sesleri algılayamıyor. İnşallah sağlığına kavuşur.

POP MÜZİK DİNLİYOR MU?

Yok dinlemiyorum. Batı müziği dinliyorum. Zorlama delikanlı diye bir tabir var, "Yürü baba, sen aslansın kaplansın" derler, gider iki araba sopa yer gelir. Çünkü adam kaplan maplan değil. Bu popçu arkadaşlar da işte böyle zorlama şarkıcılar. Pop müziği diye bir müzik yok. Bizim bir sanat müziğimiz bir de halk müziğimiz var. Pop müziği denilen şey uyduruk kaydırık bir şey. Pop müziğin bir tarzı da yok, hocası da yok. "Ben pop müziği okumak istiyorum, bana öğretir misin" diyemezsin. Ama halk müziği ve sanat müziğinde binlerce hoca çıkar karşına. Dikkat eder misiniz, popçuların kullandığı Türkçeye. Türkçe olduğu tartışılır, rezalet bir dil kullanıyorlar. Kim öğretti bunlara bunu?

TARKAN KEKEME GİBİ OKUYOR

Tarkan'ın söylediği Firuze kötünün iyisi. Tarkan şarkıları kekeme gibi okuyor. Eski kamyonlar vardı, yokuş çıkarken gaz kesikliği yapardı. 'Vııın vınnnn' diye çıkardı sesleri işte öyle şarkı söylüyor.

Tek nefeste okunacak bir cümleyi beş yerde nefes alarak okuyor. Popçular, gaz kesikliği yapan kamyon gibi şarkı okuyorlar yani. Şarkı söylerken Türkçenizi neden bozarsınız diye bu popçulara sormak istiyorum. Bana mantıklı bir açıklama yapsınlar. Hepsi Android gibi aynı sistem okuyorlar.

Bu haber toplam 1712 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri