Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İmralı heyetinden Öcalan'a özel hediyeler

23.02.2013 15:35
Bu sabah Abdullah Öcalan'la görüşmek için yola çıkan 2. İmralı heyeti, Öcalan'a bir takım özel hediyeler götürdü..

2. İmralı heyeti yola çıktı. Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan ve Altan Tan'dan oluşan heyetten Önder ve Buldan, PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'a bir takım hediyeler götürdü. Altan Tan, eli boş gitmeyi tercih ederken, Sırrı Süreyya kitap hediye etmeyi uygun buldu.

HEDİYE NİŞANTAŞI'NDAN

Ancak en ilginci Pervin Buldan'ın hediyesiydi.. Zira Buldan, Öcalan için ortalama 1000 TL değerinde bir dolmakalem aldı. Hediyesini, Nişantaşı'nda orijinal kalemler satan bir mağazadan seçen Buldan, Öcalan için paraya kıydı. Pervin Buldan, Öcalan'a dolmakalemin yanında bir de tespih götürdü.

AYSEL TUĞLUK'U UNUTTURACAK POŞET

2010 yılında Öcalan'ı ziyaret eden Aysel Tuğluk'un elindeki turuncu Nike poşeti hala hafızalarda.. Nike poşetiyle olay olan Aysel Tuğluk'u, Pervin Buldan unutturacak gibi. Pervin Buldan'ın elindeki poşet Nişantaşı'nda bir mağazaya ait. Abdullah Öcalan’a mütevazı bir tespih ve kalem aldığını söyleyen Buldan'ın mütevazı dediği kalemin fiyatı ortalama 1000 TL.

Pervin Buldan, hediyesinin bulunduğu dolmakalemleri ile tanınan kırtasiye dükkanının karton poşeti ile kendilerini İmralı’ya götürecek olan Kıyı Emniyeti’ne ait KEGM 4 adlı tekneye binerken böyle görüntülendi.

SIRRI SÜREYYA'DAN KARŞILAŞTIRMALI KİTAP

Sırrı Süreyya Önder ise Öcalan’a AB üyesi ülkelerin anayasalarını karşılaştırmalı olarak ele alan bir kitap ile TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun raporunu verecek. 

Bu haber toplam 1866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri