Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İMRALI'DA ÖCALAN-BDP GÖRÜŞMESİNİN TUTANAKLARI

28.02.2013 11:40
Milliyet Gazetesi Öcalan'a BDP'liler arasındaki geçtiği iddia edilen görüşme tutanaklarını yayınladı. Öyle bomba iddialar var ki...

 

Milliyet Gazetesi bugün bomba bir haberle okuyucuların karşısına çıktı.

"Öcalan'la son görüşmenin içeriğini Milliyet açıklıyor" diye anonslanan ve "İMRALI ZABITLARI" başlığıyla verilen haberde, geçtiğimiz haftasonu Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve Pervin Buldan'dan oluşan BDP heyeti ile İmralı'da bulunan Teröristbaşı Öcalan arasındaki konuşmalar yayınlandı.

İşte Milliyet'in Öcalan'la BDP'liler arasındaki konuşma olduğunu iddia ettiği görüşmeler...

HAKİKAT KOMİSYONU KURULACAK

Çekilme parlamento kararıyla olacak. TBMM onaylayacak, hakikat komisyonu kurulacak, köylere dönüş olacak. Bunları yapmazlarsa çekilme olmaz. Süreç başarısız olursa 'Apo öldü' diyeceksiniz. Ben yokum. BDP ve PKK'nın beni kullanmasına izin vermem.
 
BU OLMAZSA 50 BİN KİŞİYLE HALK SAVAŞI OLACAK

Ne ev hapsi, ne de af bunlara gerek kalmayacak. Hepimiz özgür olacağız. Başarılı olursam, ne KCK tutuklusu kalır ne başkası. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Yalnız herkes bilmeli ki, 'Ne eskisi gibi yaşayacağız, ne eskisi gibi savaşacağız'.
 
MİT'E DARBE YAPILDI

Başbakanı buna inandıran ekip 'PKK'yı bitireceğiz' dedi. 10 bin kişiyi (KCK) içeri aldılar. Bu güç MİT'e de darbe planladı. Devreye girip 'Bu darbe' dedim. Başbakan MİT'e darbe yapılınca sıranın kendisine geldiğini gördü, vatana ihanetten tutuklanacaktı.
 
"TAYYİP BEY'İN BAŞKANLIĞINI DESTEKLERİZ"

Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey'in başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz. Yalnız Başkanlık ABD'deki gibi olmalı, devlet meclisi gibi bir senato. İkincisi, bir de halklar meclisi. Bu ABD'deki Temsilciler Meclisi gibi olabilir.
 
SIRRI YAZ, VATANDAŞLIK TANIMI

Vatandaşlık maddesini sana (Sırrı Süreyya Önder'e) yazdırıyorum, "Özgür iradesiyle TürkiyeCumhuriyeti'ne bağlılığını ifade eden her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır." Burada sadece Türkiye de olabilir. Devlete aitiz, Türk ulusçuluğuna değil.

Bu haber toplam 2960 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri