Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İncirlik'teki Alman heyeti misafirperverlikten şikayetçi

07.10.2016 01:38
İncirlik ziyaretini gerçekleştiren Alman vekil, Ankara’nın heyete yönelik tavrının anlatıldığı kadar ‘misafirperver’ olmadığını söyledi.

Alman heyetin Türkiye’de ’samimi bir şekilde karşılandığı’ yönündeki haberlerin gerçeği tam olarak yansıtmadığını ifade eden Neu, şunları söyledi: “Ben, meslektaşlarım gibi sevinçten havalara uçtuğum bir ruh halinde değilim. Çok da hoş karşılanmışız gibi hissettiğimi söyleyemem. Bize aslında hükümet yetkilileriyle görüşeceğimiz söylenmişti ancak toplantı Ankara tarafından reddedildi. Bize, bekleyebileceğimiz en fazla şeyin meclisteki savunma komitesiyle görüşmek olduğu söylendi. Bu çok da misafirperverlik kültürüne uygun gibi durmuyor.”

"BUZLARI ERİTMEK İÇİN GELDİK"

Alman heyetin Türkiye ziyareti sırasında ‘fazla dikkatli’ davrandığını kaydeden Neu, “İlk olarak buzları eritmek ve sonrasında durumun nasıl ilerleyeceğini görmek istediler. Benim görüşüme göre bu çok savunma amaçlı bir hareket. Türk tarafı ise tam tersine kendi görüşlerini açık ve kesin bir şekilde dile getirmek konusunda çekingen davranmadı”dedi.

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri