Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İngiliz Büyükelçi'den PKK destekçisine tarihi ayar

16.05.2016 17:31
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Twitter'da PKK'ya terörist dediği için kendisine tepki verenlere sert çıktı.

Richard Moore, Twitter'da PKK'yı terörist olarak nitelediği için kendisine tepki gösteren sosyal medya kullanıcılarına anlamlı bir yanıt verdi.

KENDİNİ HAVAYA UÇURMAK MEŞRU MÜDAFAA MI

Moore, “PKK’ya terörist demeden, daha iyi bilmeniz gerekiyor. Meşru müdafaada Türkiye ya da İngiltere’den daha temiz bir tarihe sahibiz” diye yazan bir Twitter kullanıcısına şu cevabı verdi:

"Ne zamandan beri Kızılay’da kendini havaya uçurmak ve oradan geçen 30’dan fazla masum insanı öldürmek meşru müdafaa sayılıyor?"

Aynı kullanıcı bunun üzerine, "Bunu yapan PKK değildi ve ölenler de askerdi" diye yanıt verdi. İngiliz Büyükelçi'nin cevabı "Hayır PKK idi ve onlar asker değildi" oldu.

KONUYU KAPATIP MAÇA GİTTİ

Moore, başka Twitter kullanıcıları ile PKK üzerine girdiği diyaloğun ardından ise "Çok cevap verdim! Fakat şimdi bu konuda twit savaşından çekiyorum. Maça gidiyorum. İlgi odağım değişti!" diye tweet attı ve Beşiktaş-Osmanlıspor maçıyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri