Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İngiltere bu görüntüleri konuşuyor!

12.10.2012 02:10
Polisin 15 yaşındaki gence uyguladığı şiddet görüntüleri İngiltere'yi karıştırdı. Manchester şehrinde yaşanan olay polis kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi;

Sinirlerine hâkim olamayarak 15 yaşındaki genci feci şekilde döven Stephen Hudson isimli polis memuru 12 yıllık kariyerini lekeledi. Çantasını boşaltmayı reddettiği için dayak yiyen gencin burnunda ve göğsünde çeşitli yaralanmalar oluştu.

3 çoçuk babası olan 43 yaşındaki polis memuru olaydan sonra gözaltına alındı ancak karakolda kötü muameleye maruz kalan çocuğun ailesi polis memurunu ayrıca mahkemeye vermeye hazırlanıyor.

Polis memuru yaptığı savunmada almış olduğu polis eğitimine uygun olarak hareket ettiğini ancak gencin söylenenleri yapmamasının kendisini sinirlendirdiğini söyledi. Kontrolünü kaybetmediğini iddia eden polis kendinden emin bir şekilde hareket ettiğini iddia etti.

Polis şefi Paul Rumney olayla ilgili yaptığı açıklamada polis memurunun sınırları aştığını ve aşırı güç kullandığını ve yaptığının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Polis memuru görevi kötüye kullanmaktan suçundan dolayı 9 ay görevinden uzaklaştırıldı.

 

Kaynak: Haber7 

Bu haber toplam 2616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri