Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

70'lik nine hırsızları dövdü

08.02.2011 16:29
İngiltere'de 70 yaşındaki emekli bir kadın 6 hırsızın bir kuyumcuyu soymasını engelleyerek ülkenin gündemine oturdu. (Video aşağıda)

 

Ünlü bir saat firmasını gündüz vakti soymaya çalışan 6 silahlı soyguncuyu el çantasıyla döverek engelleyen 70 yaşındaki kadın, 'Kimse bir şey yapmıyordu, ben de onları benzettim' dedi ve başkalarının aynı şeyi yapmamasına çok şaşırdığını belirtti.

Adını açıklamak istemeyen emekli kadın balyozlarla mağazanın camlarını kırıp mücevherleri ve saatleri toplamaya çalışan soyguncuları görünce, koşarak mağazaya geldi ve çantasıyla soygunculara vurmaya başladı.

Ne olduğunu anlamayan soyguncular ise motosikletle olay yerinden kaçmaya çalıştılar.

Ama çanta darbeleriyle sersemleyen ve yere düşen bir soyguncu yakalandı.

BELKİ DE YAPTIĞIM APTALCADIR AMA...

Daily Mail gazetesine konuşan kadın o anları şöyle anlattı:

"Önce üç kişinin bir kişiye saldırdığını sandım ve hemen koşmaya başladım. Durup da Kimsenin dövülmesini izleyemezdim. Bu yüzden hemen müdahale etmeye çalıştım. Ama beni esas endşielendiren etrafta birçok insan olmasına rağmen, kimsenin müdahale etmemesiydi. Herkes izlemekle yetindi, kimse bir şey yapmadı. Bunların soyguncu olduğunu fark edince, gün ışığında bu malları alıp götürebildiklerini düşündükleri için daha da kızdım. Daha sonra ne olduğunu bilmiyorum. Çantamla onlara vurmaya başladım. Biri kaçarken motosikletine vurup onu yere devirdim. Ancak ondan sonra başka insanlar da yardıma geldiler. Ben bir kahraman değilim. Belki de böyle bir şeye kalkışmam aptalcadır. Ama bir şeyler yapmak zorundaydım."

 

Bu haber toplam 3710 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri