Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte İnsanlığın bittiğinin belgesi!

07.01.2011 09:10
İngiltere medyasında çıkan bir haber. Ülkede günün konsu oldu. İşte' İnsanlığın bittiğ an'' dedirten o Haber...

ATİLA ALTUNTAS/STOCKHOLM

2011 ilk günlerini yaşadığımız bu modern çağda, maddenin maneviyatın öne geçtiği ve insanlığın bitiş belgesinin haberi bu sefer İngiltere'den geldi.
 
Daily Mail gazetesinin haberine göre, İngiltere'de yaşayan ve depresyon hastası 42 yaşında ki, Simone Back, isimli bayan, girdiği bunalımdan çıkamayınca intihar etmeye karar verir. Noel gecesi saat 22. 53'de, 1082 arkadaşı ve dostunun bulunduğu sosyal paylaşım sitesi facebook sayfasına, ''Artık dayanamıyorum, intihar etmeye karar verdim. Şimdi bir kutu hap içip intihar edeceğim'' diye yazar. Gelecek cevapları beklemeden yanında bulundurduğu hapları içen orta yaşlı bayana, 8 dakika sonra ilk yorum yazan dostu, ‘Şaka yapıyorsun ve yalan söylüyorsun' diye cevap verir. Ve bu ilk yorumun ardından, hiç kimse polisi veya ambulansı aramaya tenezzül etmez. Etmedikleri gibi,  Simon  Back'ın facebook sayfasına, 'Yok canım çocuk değil niye intihar etsin, hapları içtikten sonra kaç saat yaşar.'' gibi yorumlarla sabaha kadar tartışma platformu oluşturulur.
 
Sabahleyin Simone Back'in annesi Jennifer Langridge, (60) arkadaşından Kızının intihar etmiş olacağına dair bir mail alır ve polise haber verir. Olay yerine giden polis, hap içerek intihar eden Simone Back'ın cansız bedeni ile karşılaşır.
Olayı duyunca kahrolan anne Jennifer Langridge, kızını facebook sayfasına, 'Simone intihar etti ve öldü. Sizler onun dostu ve arkadaş değilsiniz, lütfen sayfasını terk edin'' diye son yorumu yazar...
 
Olayın şokunu üzerinden atamayan acılı anne Jennifer Langridge Daily Mail gazetesine verdiği demeçte, ''Kızımın bitane bile dostu yokmuş. Hiç kimse sıcak evini ve bilgisayarını yarım saatliğine terk edip, kızımı kontrol etmeye gitmedi. Gitmedikleri gibi, bana yada polise bir telefon edebilirlerdi. Onu bile yapmadılar. Bu nasıl arkadaşlık, bu nasıl insanlık'' diye sitem etti.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3424 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri