Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İngiltere'den Filistin'e soğuk tavır

20.09.2011 08:54
İngiltere Dışişleri Bakanı Hague, ''Filistin'in Birleşmiş Milletler'de tanınmak için mektup vermesini önermediklerini, belirtirken bunun yol açacağı sakıncalara değindi.

66. dönem BM Genel Kurulu üst düzey toplantılarına katılmak üzere New York'ta bulunan Hague,İngiltere'nin İsrail-Filistin sorununda iki devletli çözümden yana olduğunu hatırlattı.

William Hague, ''New York'ta bu hafta yapılacak görüşmelerden ve müzakerelerden çıkacak en iyi sonuç, Filistinlilerin ve İsraillilerin yeniden müzakerelere başlamaya karar vermesi olur'' dedi.

Hague, ''Filistinlilerin neyi ortaya koyacaklarını henüz söylemediklerini'' belirterek, ''Ancak BM Güvenlik Konseyine tanınmak için mektup vermenin önerdikleri bir şey olmadığını çünkü bunun ihtilafa yol açacağını'' savundu. Hague, ABD'nin Filistin'in BM'ye üyelik başvurusunu veto edeceğini de anımsattı.

New York'ta bugün Dışişleri BakanıAhmet Davutoğluile görüşenİngiltereDışişleri Bakanı William Hague, yarın da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya gelecek.  

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri