Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son anda facianın eşiğinden dönüldü

05.01.2012 17:30
Şırnak’ın İdil ilçe merkezinde, yola daha önce yerleştirilmiş 30 kg patlayıcı bulundu. Olayın polise haber verilmesinden sonra güvenlik önlemleri altında patlayıcılar imha edildi.

dil’de polis ve askeriyenin her zaman kullandığı ve genellikle devriye görevi yürüttüğü Orhan Doğan Caddesi üzerinde, kanalizasyon borusuna daha önce yerleştirilen tuzaklanmış ve uzaktan kumandalı olduğu tespit edilen çok sayıda patlayıcı bulundu. Her iki tarafı taşlarla kapatılmış olan kanalizasyon borusu içinde, iki ayrı yağ tenekesi içine 15'er kilo olarak tuzaklanmış 30 kilo bomba bulundu. Cadde üzerinde bulunan patlayıcılar, Cizre polis bomba imha uzmanları tarafından imha edildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelen bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldı. Güvenlik açısından bir süre yolu güvenlik çemberi ile kapatan polis ekibi, Cizre’den bomba imha uzmanları olay yerine çağrıldı. Olası bir patlamadan dolayı olay yerine sinyal kesici jammer aracı da getirildi. Yaklaşık 4 saat olarak üzerinde çalışma yapan bomba uzmanları, patlayıcıları yerinde etkisiz hale getirdi.

Tahrip gücünün çok yüksek olduğu tespit edilen patlayıcıların patlatılması halinde bir facianın yaşanacağı bildirilirken, patlayıcıları yerleştirenleri bulmak için polis soruşturma başlattı.

Bu haber toplam 1824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri