Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnsanların duygularını böyle sömürüyorlar

09.10.2012 18:40
Beyoğlu’nda sakat numarası yapan bir dilenci, zabıta ekiplerini görünce ayağa kalkıp koşmaya başladı

 

Kendisini lösemi hastası gibi göstererek acındıran dilenci zabıtaları karşısında görünce ardında bakmadan kaçtı.

Bu görüntüler insanların duygularının nasıl sömürüldüğünü bir kez daha gözler önüne serdi...

İşte ilk gördüğünüzde acıyarak sadaka verdiğiniz ama hiçbir şeyi olmayan dolandırıcıların kameralara yansıyan görüntüleri...

Dilenci, uzun süren kovalamacanın ardından kıskıvrak yakalandı. Zabıta amiri, "Sakatım diyorsun, 100 metre koşusu yapıyorsun" diye tepki gösterdi.

ZABITALARI GÖRÜNCE FIRTINA GİBİ KAÇTI

Olay, dün akşam saatlerinde, Taksim Sıraselviler Caddesi üzerinde yaşandı. Çevrede denetim yapan zabıta ekipleri cadde üzerinde dolaşmaya başladı. Bu sırada caddede sakat numarası ile dilencilik yapan Muhammet Yılmaz, zabıtaları fark edince ayağa kalkıp kaçmaya başladı. Beyoğlu’nun ara sokaklarına kaçan dilenciyi, zabıta ekipleri uzun süren kovalamaca sonucunda yakaladı.

Dilenciyi yakalayan zabıta amirinin, "Sen lösemili misin, niye ağzına bant takıyorsun? Sakatım diyorsun, 100 metre koşusu yapıyorsun. Bu nasıl oluyor? Niye milleti kandırıyorsun, Allah rızası için ver diyorsun?" diye dilenciye tepki gösterdiği görüldü.

ÜZERİNDEN ÇIKAN PARAYA EL KONULDU

Gözaltına alınan dilenci, cadde üzerindeki eşyaları ve üzerindeki paralarla birlikte Beyoğlu Zabıta Amirliğine götürüldü. Dilenciye cezai işlem uygulayan zabıta ekipleri, şahsın üzerinden çıkan paraya da el koydu.

Bu haber toplam 3850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri