Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnsanlığın Sükût Ettiği Nokta

16.05.2013 01:41
Sivas'ın Divriği ilçesinde 2 günlük bebek, benzin dökülüp yakılarak öldürüldü.

Beştepe mevkisinde yakılmış bir erkek bebek cesedi gören çoban, jandarmaya haber verdi. Jandarma ekiplerinin yaptıkları kontrolde, bebeğin benzin dökülerek yakıldığı belirlendi.

Ceset, incelemelerin ardından otopsi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.

Çobanın verdiği bilgiler doğrultusunda, şüpheli kamyon şoförü M.Ö. (31), bir halı sahada maç izlediği sırada yakalandı. M.Ö'nün eşi ev hanımı T.Ö. (23) de gözaltına alındı.

Şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. M.Ö. ve T.Ö'nün Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Onur Altınışık'a ifade verdiği öğrenildi.

M.Ö'nün ifadesinde, 1 yaşında kızlarının bulunduğunu ve ikinci çocuğu istemediklerini dile getirdiği belirtildi.

Cinayeti itiraf eden şüphelinin, önceki gün Sivas'ta dünyaya gelen bebeği ilçeye götürdükleri sırada fare zehiri içirdiğini anlattığı kaydedildi. Şüphelinin, bebeğin ölmemesi üzerine, eşi T.Ö'yü eve bırakıp Beştepe mevkisine geldiğini ve bebeği üzerine benzin dökerek yaktığını beyan ettiği bildirildi.

T.Ö'nün de ilk 6 ay eşinden ve yakınlarından gizlediği hamileliğinin ortaya çıkmasından sonra kürtaj yaptırmak istediklerini ancak yasal sınır aşıldığından bunu gerçekleştiremediğini söylediği öğrenildi.

Bebeğini düşürmek için kendisini yerden yere attığını, yüksek yerlerden atladığını ve ağır yük taşıdığını dile getiren T.Ö'nün, bunu başaramadığını kaydettiği belirtildi.

Çiftten ve bebekten alınan DNA örneklerinin inceleneceği bildirildi.

Bu haber toplam 2712 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri