Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şakayla internetten para kazanma yolu şok etti!

09.07.2014 12:30
İnternet aleminde şaka yoluyla 'patates salatası yapmak' için 10 dolara ihtiyacı olduğunu söyleyen girişimci 6 günde 37 bin doları aşkın bağış topladı

İnternette dostlarıyla yaptığı sohbet sırasında, "şaka yollu" patates salatası yapmak için on dolara ihtiyacı olduğunu söyleyen girişimci, 37 bin doları aşkın para toplamayı başardı. The Columbus Dispatch gazetesinin haberine göre, olay sanal ortamda projelere katılımcı finansman desteği bulmak amacıyla kurulmuş bir internet sitesinde yaşandı.

SALATA İÇİN 10 DOLAR İSTEDİ, 37 BİN DOLAR KAZANDI!

Habere göre bir yazılım şirketinin ortağı olan "Tehlike" lakaplı 31 yaşındaki Zack Brown, arkadaşlarıyla yaptığı internet sohbeti sırasında şaka yollu olarak, ilk kez patates salatası yapacağını ve bunun için de on dolara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Daha sonra kendisine 30 gün içinde 3 doların üstünde bağış yapan herkesin yaptığı salatayı tatmasına izin vereceğini belirten Brown, çağrıyı yaptığı 3 Temmuz'da çoğu espri olsun diye bağış yapan arkadaşlarından olmak üzere 200 dolara yakın para topladı.

Topladığı para, 4 Temmuz'da 1000 dolara ulaşan Brown, 6. günün sonundaysa başlattığı "ilk kez patates salatası yapma" girişimine tüm dünyadan destek veren toplam 3 bin 400 katılımcıdan 37 bin doları aşkın bağış toplamayı başardı.

İnternette elde ettiği sansasyonel başarısının ardından gazeteye konuşan Brown, "En fazla 60 dolar bağış toplayabileceğimi düşünüyordum ve 60 dolarlık patates salatası yapmak zorunda kalabileceğimden kaygı duyuyordum. Şimdiyse bundan çok daha fazlasını pişiriyorum" ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 2964 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri