Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İntikam yemininden 13 kişilik ölüm fermanı çıktı

15.03.2015 12:14
Kardeşi Vedat Şahin’in öldürülmesinden sonra intikam yemini eden Sedat Şahin’in iki adamı geçtiğimiz ay Bakırköy’de eylem hazırlığı yaparken yakalandı. Operasyonda 21 kişi gözaltına alındı. Baskın sonrası Şahin grubunun kanlı hesaplaşma planından 13 kişil

Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin, aralık ayında Nişantaşı'nda koruması ile birlikte öldürülmüştü. Polis kısa sürede tetikçileri yakalarken azmettirici olduğu iddia edilen Yakup Saral'ın yurt dışına kaçtığı tespit edilmişti. O sırada yurt dışında olan ağabeyi Sedat Şahin Türkiye'ye gelerek kardeşinin cenazesine katılmıştı. Kardeşinin öldürülmesinden Sarallar grubunu sorumlu tutan Sedat Şahin, intikam yemini etti. Bu gelişmeler üzerine polis Şahin grubunun olası bir saldırı yapma ihtimaline karşılık takibe başladı.

BAKIRKÖY'DE PUSUDA YAKALANDILAR

İki taraf arasındaki husumeti takip eden polis, yaptığı istihbari çalışma sonucunda Şahinler grubundan iki kişinin Bakırköy’de bir eylem yapacağı bilgisine ulaştı. Geçtiğimiz ay bir otomobil içerisinde bekleyen iki kişiyi fark eden polis, otomobili takibe aldı. Şahısların Sedat Şahin'in adamı olduğu tespit edilirken üzerlerinden iki adet tabanca ele geçirildi. Pusu kuran şüphelilerin uzun zamandır otomobilde bekledikleri, dikkat çekmemek için tuvalet ihtiyaçlarını pet şişeler kullanarak giderdikleri ortaya çıktı. Şüphelilerin beklediği cadde üzerinde Sarallar grubu ile bağlantılı bir kişinin olduğu belirlendi. Şahinler grubunun intikam için harekete geçtiğini tespit eden polis istihbari bilgi toplamaya başladı. Yapılan çalışmalar sonucunda intikam yemini eden Sedat Şahin'in Sarallar grubuna yönelik 13 kişinin adının bulunduğu bir ölüm listesi hazırladığını tespit etti. Polis, Sedat Şahin'in birçok adamının sürekli yer değiştirmesi üzerine operasyon için düğmeye bastı. İstanbul ve Samsun’da yapılan eş zamanlı baskınlarda Şahin'in kardeşi N.Ş., oğlu E.Ş, ve yeğeni Ş.Ş’nin aralarında bulunduğu 21 kişiyi gözaltına alındı. Zanlıların yapılan ev ve üst aramalarında sahte polis kimlikleri, çelik yelekler, tabanca ve uzun namlulu silahlar ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlılar İstanbul Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'ne getirilirken, Sedat Şahin her yerde aranıyor.

YENİ OPERASYONLAR BEKLENİYOR

Yıllar öncesine dayanan iki grup arasındaki husumetin tekrar alevlenmesinin ardından polis mafya olarak tabir edilen suç örgütlerini yakın takibe aldı. Yeraltı dünyasında bilinen gruplar hakkında bilgi topladığı öğrenilen polisin yeni operasyonlar yapması bekleniyor.

 

 

 

Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri