Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşçi Partisi'nden CHP'ye tam destek

04.02.2011 20:08
İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, haziran ayında yapılacak genel seçimlerde CHP'ye destek çağrısından bulundu

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, haziran ayındaki genel seçimlere ilişkin, ''Son seçimlerde AKP'nin karşısında en çok oyu alan hangi partiyse, onun desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz'' dedi.

Gültekin, partisinin Selçuk İlçe Başkanlığı binasının açılışında yaptığı konuşmada, İzmir ve ilçelerindeki örgütlenmelerini hızlı bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, partilerinin örgütlenme hızının, başka hiçbir partide olmadığını savundu.

Genel seçimlere 5 ay gibi çok az bir süre kaldığını ve Türkiye'nin bu süreç sonunda AK Parti iktidarından mutlaka kurtulması gerektiğini savunan Gültekin, şu görüşleri dile getirdi:

''İnanıyorum ki doğru bir güçbirliği ile ülkemizi AKP'den kurtaracağız. Bu noktada CHP, güç birliği çağrılarımıza evet demelidir. CHP artık milletvekili hesabı yapmamalıdır, önemli olan AKP'nin yıkılmasıdır. Türkiye'de AKP'nin yıkılma potansiyeli çok yüksektir ve bunu da en son referandum seçimlerinde gördük. Şimdi buna güç vererek bu çağrının yapılması lazım. Biz yıllar önce yaptığımız güçbirliğinin her zaman arkasındayız. Son seçimlerde AKP'nin karşısında en çok oyu alan hangi partiyse, onun desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz.''

Gültekin, İzmir'de Karaburun ilçesine bağlı Mordoğan ile Tire ilçesine bağlı Duatepe ve Gökçen beldelerinde de partisinin temsilcilik açılışlarına katıldı. 

Bu haber toplam 1942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri