Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

iPhone 5 tanıtımımına sakın kanmayın!

06.12.2012 11:26
İnternetteki “Tek günlük, tanıtım amaçlı çok ucuz iPhone 5” ilanlarına inanıp cep telefonu siparişi veren vatandaşlara sahte telefon gönderen dolandırıcılar bir de “Bu paraya orijinal iPhone'mu bekliyordun” dediler.
İPhone çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. İnternete gördükleri “Bugüne özel, tek günlük, tanıtım amaçlı sınırlı sayıda çok ucuz iPhone” gibi ilanları görüp cep telefonu siparişi veren vatandaşlara dolandırıcılar hem sahte telefon gönderiyorlar hem de “Bu paraya orijinal iPhone'mu bekliyordun” yanıtı vererek şok ediyor. Bu ilanlarda İphone 5 ilanlarının da olması dikkat çekiyor. Vatandaşlar sikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetlerle hem yaşadıklarını anlatarak internetten cep telefonu siparişi verecekleri uyardılar.
 
BU YALANA İNANMAYIN
 
“İnternette rastladığım tanıtım amaçlı iPhone 5 kaçırmayın ilanı internet siteden 399 TL ye cep telefonu siparişi verdim. Telefonla görüştüğümde bana cihazın orijinal olduğunu yurt dışından kendileri getirdikleri için bu kadar ucuz olduğunu söylediler, pek inandırıcı gelmese de şansımı denemek istedim sonuçta para iade garantisi verdiklerini söylediler. Telefonu aldım orijinal olmadığını gördüm. İletişime geçmeye çalışıyorum fakat ilgilenen yok.”
 
UCUZ TELEFON BU KADAR OLUR
 
“İnternet sitesinden 399 TL ye iPhone ilanını görünce siparişi verdim. Telefonla görüştüğümde bana cihazın orijinal olduğunu yurt dışından kendileri getirdikleri için bu kadar ucuz olduğunu söylediler, pek inandırıcı gelmese de şansımı denemek istedim sonuçta para iade garantisi verdiklerini söylediler. 1 gün sonra posta görevlisi paketi getirdi yanında açtım ve cihazın orijinal olmadığını ve kullanılmış bir ürün olduğunu fark ettim hemen arayıp siteye durumu bildirdim bana sıkılmadan ‘Bu paraya orijinal cihaz mı bekliyordunuz’ gibi laflar ettiler. Ürünü gönderdim güya cihaz ellerine geçer geçmez bana paramı iade edeceklerdi aradan tam 1 hafta geçmesine rağmen hala paramı ödemediler. Her aradığımda bana yoğunluktan bahsediyorlar, lütfen yardım edin ve paramı geri alabileyim.”
 
SAHTE TELEFON AZ DAHA
 
“Ucuz iPhone ilanına güvenip siparişi verdim. Ürün sorunlu çıktı sim kart çalıştırmıyordu. Maalesef ki içindeki şarj aleti şarj esnasında büyük bir ateş ve ses çıkararak patladı, dahası telefon zarar gördü. Şans eseri orada olmasam evde yangın kaçınılmazdı.”
 
Kaynak: sikayetvar.com 
Bu haber toplam 9454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri