Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

iPhone 7 kablosuz şarj özelliği ile geliyor

14.12.2015 00:50
Apple'ın eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone modeli ile ilgili iddialar birbiri ardına gelmeye devam ediyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan yeni iddialara görei iPhone 7 adını alması beklenen cihazda kablosuz şarj özelliği olacak.

'HOME TUŞU OLMAYACAK'

Yeni çıkacak olan iPhone 7'nin tasarımında da büyük değişiklikler olacağı belirtilirken, home tuşunun olmayacağı öne sürülüyor.

'KULAKLIK GİRİŞİ KALKACAK'

Apple'ın yıllardır iPhone'larda bulunan 3.5 mm kulaklık girişini kullanmayacağı da sıklıkla dile getirilen iddialar arasında.

1 MM İNCELECEK

Her modelini bir öncekine oranla inceltmek için adımlar atan ABD merkezli teknoloji devi, iddialar doğru çıkarsa Eylül ayında 7.3 mm kalınlıktaki iPhone 6S modeline oranla 1 mm daha ince bir cihazı görcüye çıkaracak.

SES BAĞLANTISI BLUETOOTH ÜZERİNDEN

Bugüne kadar ürettiği en ince iPhone olacak olan bu ürün, kulaklık girişi bulunmadığı için büyük olasılıkla Bluetooth veya Lightning bağlantısı üzerinden ses bağlantısına izin verecek.

Her zamanki gibi Apple, yeni iPhone modeli görücüye çıkana kadar bilgi vermeye yanaşmıyor. Ancak bu model hakkında sızıntılar birbiri ardına geliyor.

Yeni iPhone'a ait şimdiye kadar gelen söylenti ve dedikodular şöyle:

RAM 3GB'YE ÇIKIYOR

Apple yıllar sonra 1GB RAM’den vazgeçti ve iPhone 6S modelleri üzerinde 2GB RAM özelliğini kullandı. Sızıntılarda oldukça iyi bir sicili bulunan Ming-Ci Kuo, şirketin iPhone 7’nin phablet versiyonu iPhone 7 Plus’da 3GB RAM özelliğine yer verebileceğini söyleniyor.

SAĞLAM SU GEÇİRMEZ YAPI

Bu söylenti her yıl olduğu gibi bu yıl da dile geliyor. iPhone 6S ve iPhone 6S’de kullanılan Alüminyum 7000 serisi telefonu zaten yeterince sağlamlaştırıyor ama gelecek yıl çıkacak olan modelin daha sağlam ve su geçirmez olacağı söyleniyor. Bildiğiniz gibi iPhone modelleri her ne kadar sertifika sahibi olmasa da diğer modellere göre suya karşı oldukça dayanıklı.

ULTRA İNCE GÖVDE

Söylentilere göre iPhone 7, şimdiye kadarki en ince iPhone modeli olacak. Bu unvan iPhone 6 modellerindeydi ancak eğilme sorunlarıyla karşı karşıya kalmışlardı. iPhone 7 6.0 - 6.5 mm arasında bir tahmin genişliğe sahip olacak.

iPhone 7’nin inceliğinin yanı sıra ince çerçeveler sunan yeni bir ekran teknolojisi ile gelebileceği söyleniyor.

Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri