Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Irak'ta toplam kaç ABD askeri öldü

19.12.2011 01:21
Irak'ta 9 yıldır hakim olan Amerikan askeri varlığı sona erdi. David Hickman, Irak'ta ölen ''son Amerikan askeri'' oldu. Peki Irak'ta toplam kaç ABD askeri yaşamını yitirdi?

Irak'ta ölen son Amerikan askerinin David Hickman olduğu bildirildi.

ABD Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, yol kenarına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu 14 Kasım'da yaşamını yitiren 23 yaşındaki askerin Irak'ta ölen son asker olduğu belirtildi.

ABD, önceki gün Irak'taki 505 askeri üssünden sonuncusunu Iraklılara devrederek Irak savaşını resmen sona erdirmişti.

Hickman'in, Irak'ta ölen 4 bin 474. Amerikan askeri olduğu açıklandı.

 

Bu haber toplam 8604 defa okunmuştur
Coniler eşittir caniler katiller
Seydi Ahmet Turan
Kirli irinli Yalanlarla birçok ülkeyi kendilerine alet ettiler.olmayan hayali Kimyasal silah hikayesiyle mezhep imamlarının sahabelerin tabiunların evliyaların haşır neşir olduğu güzelim ırakı işgal ettiler bir milyon kişiyi katlettiler onlarca kadına tecavuz ettiler yaktılar yıktılar masum canlara kıydılar yetimlerin bol olduğu harabeye dönmüş bir ırak bıraktılar kuklalarını başa yerleştiler yeraltı zenginliklerini kendilerine peşkeş çektiler.2003 den bu zamana ırakta amerikan faşizmi yaşanmıştır.hitler ve mussolini politikaları uygulanmıştır.şehirler bombalanmış talan edilmiş yakılmış yıkılmıştır ırak üçe bölünmüştür. katil amerikanın en büyük esiri budur ırakta, Irakı bu duruma getirenler uluslararası mahkemede yargılanmalı,birleşmiş milletler yasası güncellenmeli 5 emperyalist büyük ülkenin ülkenin veto yetkisi derhal kaldırılması çoğunluk esasına göre kararlar alınmalı.Bütün dünya birleşerek yenilenmiş bir BM kurmalı yoksa ipler haklının değil güçlünün elinde olacak
19 Aralık 2011 Pazartesi 09:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri