Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şer ittifakı vizyonda

01.11.2012 13:41
Irak Başbakanı Nuri el Maliki’nin Bağdat’ta PKK ile görüştüğü yönündeki iddiaları yerel kaynaklar da doğruluyor.

ASLAN DEĞİRMENCİ / ANKARA-

Geçtiğimiz haftalarda Irak Başbakanı Nuri el Maliki’nin Bağdat’ta PKK ile görüştüğü yönündeki iddiaları yerel kaynaklara doğrulatan Milat, önemli ayrıntılara ulaştı.

Ankara Grubu ile pazarlık

Görüşmeye katılan PKK’lıların Kandil'deki Ankara grubu olarak bilinen isimler olduğu öğrenildi.KCK Yürütme Konseyi Üyesi Cemil Bayık ile Kürdistan Aleviler Birliğinin sorumlusu Mustafa Karasu’yu Bağdat’ta ağırlayan Irak Başbakanı Nuri el Maliki’ye görüşmede eski Kürdistan Yurtseverler Birliği mensubu Noşirvan Mustafa'nın eşlik ettiği ortaya çıktı.

Ve anlaşma

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin de bilgisi dahilinde gerçekleştirilen görüşmeyi İran’ın organize ettiği, amacın Kandil’den bir grup PKK’lının Suriye’ye kaydırılarak Esed güçlerine destek vermelerinin sağlanması olduğu öğrenildi. PKK’lıların bu talep karşısında Maliki’den silah ve finans talep ettikleri, Irak Başbakanın ise her türlü destekte bulunacağı yönünde söz verdiği belirtildi.

Hedef Barzani

Görüşmede Kuzey Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin Türkiye ile yakınlaşmasının da gündeme geldiği, Suriyeli sığınmacılara Barzani’nin verdiği desteği kesmek için bir dizi önlem alma kararı çıktığı bildirildi.

Esed için öldürüyorlar

İran’ın organize ettiği görüşmenin ardından Kandil’den bir grup PKK’lının Suriye’ye kaydırıldığı, Esed güçleri ile birlikte Özgür Suriye Ordusuna karşı birlikte hareket ettikleri öğrenildi. Bölgeden gelen son bilgiler ise haberimizi doğruladı. İki gün önce Halep'in kuzeyinde PKK, Suriyeli muhaliflere saldırdı. Çıkan çatışmada çok sayıda PKK’lı etkisiz hale getirilirken, Özgür Suriye Ordusu da kayıp verdi.

Barzani’ye suikast planı

Öte yandan uluslar arası güvenlik birimlerinin Bağdat’ta gerçekleştirilen görüşmenin hemen ardından Kuzey Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yi “Dikkat et hedeftesin. Suikast planları yapılıyor” şeklinde uyardıkları belirtiliyor. Uyarıları dikkate alan Kuzey Irak Kürt Yönetiminin Barzani’ye iki eskort araç ve yeni bir silahlı koruma ordusu tahsis ettiği öğrenildi.  MİLATGAZETESİ.COM MİLATGAZETESİ.COM

MİLATGAZETESİ 

Bu haber toplam 4064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri