Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'ya yardım etme sözü verdi!

16.10.2012 15:55
Irak Başbakanı Nuri el Maliki’nin, PKK’nın üst düzey iki yöneticisi ile görüşerek Suriye rejimine destek istedi
Irak Başbakanı Nuri el Maliki’nin, PKK’nın üst düzey iki yöneticisi ile görüşerek, Suriye rejimine destek vermeleri halinde Bağdat’ın da PKK’ya her türlü yardımda bulunmaya hazır olacağı yönünde söz verdiği öne sürüldü.
 
Merkezi Irak’ın kuzeyindeki Süleymaniye’de bulunan ve haftada bir yayımlanan Awene gazetesi, Maliki’nin Bağdat’ta PKK ile görüştüğünü manşetten duyurdu.
 
Goran hareketine yakın gazetenin iddiasına göre, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin liderliğini yaptığı KYB (Kürdistan Yurtseverler Birliği) aracılığıyla Maliki, PKK’nın üst düzey iki yöneticisi ile Bağdat’ta görüştü. Haberde, Maliki’nin, terör örgütünün Suriye rejimine destek vermesi halinde, kendilerinin de PKK’ya her türlü destekte bulunacağı sözünü verdiği belirtildi. Görüşmede ayrıca Türkiye, Irak ve Suriye’deki gelişmelerin de ele alındığı bildirildi.
 
Gazete, Irak’ın Suriye’ye desteği nedeniyle Türkiye ile aralarında soğuk rüzgarlar estiğini ve bu nedenle Irak’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından eleştirildiği belirtildi.
 
Maliki-PKK görüşmesinde aracılık yaptığı ileri sürülen KYB’nin yöneticileri ise böyle bir görüşmeyi organize etmediklerini iddia etti.
 
Bu haber toplam 3744 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri