Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Irak: Türkiye terörist yetiştirip yolluyor!

22.08.2013 11:18
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bağdat yönetimi ile yaptığı görüşmelerde ilginç bilgiler de ortaya çıkıyor. Kılıçdaroğlu’na, "Türkiye, Irak’a zarar veren teröristleri eğitiyor, elimizde belge var" denildiği öğrenildi.

Irak’taki temaslarını yürüten CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, “Türkiye, Irak’a zarar veren teröristleri eğitiyor, elimizde belge var” denildi.

Kılıçdaroğlu 'nun Irak izlenimlerine göre Bağdat yönetiminden ilginç bir çıkış geldi. PKK terör örgütü ile ilgili herhangi bir adımı bulunmayan Bağdat yönetiminin Türkiye Irak'a zarar veren teröristleri eğitiyor, saklıyor söylemini dile getirmesi ilginç bulundu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kalabalık parti ve işadamları heyetiyle giriştiği dış politika atağının Bağdat ayağı; Türkiye dış politikasının, Ortadoğu’da yarattığı algının ters yüz olduğunun en net işaretiydi. En başta “Ortadoğu bizden sorulur” algısının... 2009’dan beri Bağdat’a “en geniş katılımlı” bu ziyaret vesilesiyle, Kılıçdaroğlu üzerinden Ankara’ya dikkat çekici mesajlar verildi.

Irak Başbakanı Nuri el Maliki , dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Irak meclisinde değişik mezheplerden vekillerinin bulunduğu bir ortamda kabul etti. Ardından İran’a gitmesi dikkat çekiciydi. Bir saat 15 dakikalık temasın flaş mesajı görüşmede bulunan Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komisyonu’nun Başkanı Hasan Suneyd’den geldi. Görüşmeyi izleyen kaynaklara göre, Suneyd, el Kaide unsurlarını ima ederek, “Türkiye topraklarında Irak’a zarar veren teröristleri eğitiyor, saklıyor. Bunlarla ilgili elimizde belgeler var” dedi. Bunun üzerine Maliki’nin “Çok daha üstünde şeyler var” dediği öğrenildi. Görüşmeyi izleyen CHP kaynakları da bu ithamın gündeme taşındığını, “Türkiye’nin Irak’a müdahalelerini ispatlayacak elimizde belgeler bilgiler var dediler” sözleriyle doğruladı.

Kaynak: Taraf / Ceyda Karan


 

Bu haber toplam 1464 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri