Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Irak'ta IŞİD'in Türkmen katliamı!

03.06.2015 11:19
IŞİD'in öldürdüğü 50'den fazla Türkmen için Kerbela ve Tuzhurmatu'da cenaze töreni düzenlendi. Irak'ta Samarra'nın Es-Sirsar bölgesindeki IŞİD'in intihar saldırısında önceki gün şehit olanların hepsinin Türkmen olduğu ortaya çıktı.

IŞİD'le savaşmak için federal polis bünyesinde Samarra'da görev alan Telafer'li polisleri hedef alan bomba yüklü tankın kullanıldığı terör saldırısında 50'den fazla Türkmen şehit oldu 100'e yakın da yaralı var. Hayatını kaybeden Telafer'liler için Kerbela'da geniş katılımlı cenaze merasimi düzenlendi.

 

KERBELA'DA CENAZE TÖRENİ

Teröre kurban giden Türkmenler Kerbela'da düzenlenen cenaze merasimi ile toprağa verildiler. Bu arada hayatını kaybedenler arasında Tuzhurmatu'dan bir Türkmen genci de bulunuyor. Tuzhurmatu'lu Şahin Mahmut Rıza Samarra'nın Es-Sirsar bölgesinde IŞİD'in düzenlediği terör saldırısında şehit olan Türkmenler arasındaydı. Cenaze Tuzhurmatu ilçesine getirilerek tören düzenlendi. Irak Türkmen Cephesi Telafer ikinci büro sorumlusu Kasım Kara açıklama yaparak Türkmenlerin de diğer milletler gibi terörle mücadele ettiğini belirterek şehitlere Allahtan rahmet diledi.

 

ZOR GÜNLERE RAĞMEN IŞİD'LE MÜCADELE

El Ahrar Kitlesi üyesi Fevzi Ekrem Terzioğlu da bir bildiri yayınlayarak göçe maruz kalan Telafer'lilerin zor günlerine rağmen terör örgütü IŞİD'e karşı mücadele ettiğini belirtti.

 

'TÜRKİYE OLMASA ÖLMÜŞTÜK'

 

MİT tırlarına ait olduğu iddia edilen fotoğrafları ve buna ilişkin haberleri AA muhabirine değerlendiren Eski Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Semir Hafız, "Türkiye, terör örgütü DAEŞ ile işbirliği içindeymiş gibi gösterilmeye çalışılıyor. Asıl insanlık suçu, tırların durdurulması ve bunu suç olarak göstermektir. Bu Türkmenlere ölüm demektedir" açıklamasında bulunmuştu.

 

 

Bu haber toplam 3250 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri