Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran Lideri Batı'ya Sert Çıkıştı!

22.01.2013 23:16
Mahmud Ahmedinejad, AB'ye sert bir dille yüklendi.Özellikle petrol ambargosunu uygulayan devletler için sert sözler söyledi

"CEHENNEME KADAR YOLUNUZ VAR, İYİ Kİ ALMIYORSUNUZ"

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran'dan petrol almayan AB ülkelerine meydan okudu: “Petrol almıyorsunuz, cehenneme kadar yolunuz var, iyi ki almıyorsunuz."

AB'NİN PETROL AMBARGOSUNU ELEŞTİRDİ

Ahmedinejad, çeşitli projelerin açılış törenine katılmak üzere gittiği Hamedan eyaletinde yaptığı konuşmada, İran'a yönelik yaptırımlara değindi. Devlet televizyonu IRINN'in canlı yayınladığı konuşmada, Ahmedinejad, AB'nin İran'a yönelik petrol ambargosunu eleştirdi.

"CEHENNEME KADAR YOLUNUZ VAR"

Ahmedinejad, petrol almayan ülkelere hitaben, “Petrol almıyorsunuz, cehenneme kadar yolunuz var, iyi ki almıyorsunuz. Biz halkı sahneye getirecek ve petrol satmıyoruz diyeceğiz. Yıllar yılı başarılar yaratan halkımız, petrolle mi bunları yaptı?” ifadesini kullandı.

İRAN'I BASKI ALTINA ALAMAZSINIZ

“Üniversitelerdeki yeniliklerle petrolün on katı gelir temin edebiliriz” diyen Ahmedinejad, yer altı ve yer üstü zenginliklerden tam olarak yararlanılması halinde kimsenin İran'ı baskı altına alamayacağını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı, halkın gücüne ve yeteneklerine inanılmasi gerektiginide soyledi.

Bu haber toplam 8298 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri