Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İRAN :"Bir Sünni veya Şii’nin kanını döken Müslüman değildir!.."

12.03.2013 18:00
İranlı 234 Milletvekili Pakistan’daki Şii katliamını şiddetle kınadı.

 

Pakistanlı Şiilerin katliamı İslam düşmanlarınca tasarlanan bir komplo!

İran Meclisi Temsilcileri bir bildiri yayınlayıp, Pakistan’daki Şii katliamını şiddetle kınayarak bu tür girişimleri İslam düşmanlarınca tasarlanan komplo olarak tanımladılar.


FHA'nın haberine göre İslami Şura Meclisi Temsilcilerinden 234 Milletvekili dünkü basına açık oturumlarında imzaladıkları bir bildiriyle Pakistan’da Şiilerin barbarca katliam edilmelerini şiddetle kınadılar.

Söz konusu bildirinin bir bölümünde şöyle kaydedildi: “Pakistanlı mazlum Şiilerin barbarca ve kaçıncı kez olarak katledilmeleri kuşkusuz, başlarında ABD, İngiltere ve onların bölgesel uşakları olmak üzere İslam düşmanlarınca tasarlanan bir komplodur ve bu komplo Müslüman görünen satılmış Tekfiri grup tarafından gerçekleştirilmektedir.”

Bu bildiride ayrıca şöyle vurgulandı: “Uluslararası topluluklar ve insan hakları savunucusu olduklarını iddia eden ülkelerin insan haklarının açıkça ihlal edildiği bu durum karşısında sessiz ve seyirci kalışları, günümüzde insan haklarının ABD başta olmak üzere süper güçlerin elinde bir siyasi araç olduğuna dair acı gerçeği ortaya çıkarmaktadır. Buna göre bu ülkelerin bu tavırlarıyla ilgili dünyaya açıklama yapmak zorunda olduklarının da bilincinde olmaları lazım.”

 

"Bir Sünni veya Şii’nin kanını döken Müslüman değildir!.."

 İran Meclisi Urumiye Milletvekili, Meclis’in Ehl-i Sünnet Temsilcilerinin bildirisini okurken “Bir Sünni veya Şii’nin kanını döken Müslüman değildir” diye vurguladı.

 İslami Şura Meclisi Urumiye Milletvekili Abid Fettahi Meclis’in dünkü basına açık toplantısında Meclis’in Ehl-i Sünnet Temsilcilerinin bildirisini okurken “Pakistan’da Müslümanların katliamı, bir kez daha hürriyet yanlısı insanların yüreğini sızlatan çirkin bir cinayetin tekrarlandığını gösterdi” dedi.

Fettahi daha sonra, Pakistan’daki son Şii katliamı olayını şiddetle kınadığını dile getirip, olayda şehit düşenlerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulunarak “Bu olayda hayatlarını kaybedenler, yaptıklarından dolayı değil, başkalarının dar görüşlerinin kurbanı olan şehitlerdir” diye vurguladı.

Urumiye Milletvekili Fettahi ayrıca, ilgili teşkilatlar, İslam Konferansı Örgütü, Bağlantısızlar Teşkilatı, BM ve Güvenlik Konseyi’ni bu acı hadiseye yönelik sorumluluklarını yerine getirmeye, cinayetten sorumlu olanları tespit edip mahkemeye teslim etmeye davet ederek “Bir Sünni veya Şii’nin kanını döken Müslüman değildir” diye kaydetti.

Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri