Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ŞİRAZİ: İRAN ANKARA'DAN NEFRET EDİYOR

31.01.2013 03:14
İran din adamlarından Ayetullah Nasır Mekarim Şirazi, Türkiye'ye yönelik, eleştirel açıklamalarda bulundu.
 

İran'ın önde gelen din adamlarından Ayetullah Nasır Mekarim Şirazi, Ankara'nın bir zamanlar İslam yolunda olduğunu ancak 180 derece değişerek İsrail ve Amerika'yla birlikte hareket ettiğini savundu.

Şiilerin önemli dini merkezlerinden Kum şehrindeki bir camide konuşan Ayetullah Şirazi, "Tahran-Ankara arasındaki ilişkiler beni ilgilendirmez. Fakat İran halkı ve kamuoyu tarafından Türk devlet adamlarını uyarıyorum. Tüm İran milleti Türkiye'nin yaptıklarından dolayı Ankara'dan nefret ediyor" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin tüm komşularıyla çatışma halinde olduğunu öne süren Şirazi, "Bu çok şaşırtıcıdır. Türkiye, Suriye'yle çatışmaktadır. Sürekli teröristler eğitip, onları donatıyor. Müslüman kardeşlerini öldürmek için Suriye'ye gönderiyor. Türk makamları son zamanlarda Irak'la da uğraşmaya başladı. Irak'ta yasal bir iktidar varken Iraklı muhalifleri çağırıp onları yönetiyorlar. Ankara Rusya'yla da çatışır halde" dedi.

Türk devlet adamlarını "akıllı olmaya" çağıran Şirazi, Ankara'yı izlediği politikanın kötü sonuçları konusunda uyardığını ve bunun Türkiye'ye zarar vereceğini iddia etti.

ŞİRAZİ: REZİL RÜSVA OLACAKSINIZ

Şirazi daha önce yaptığı açıklamasında da "Sizler gaspçı İsrail ile el ele vermişsiniz ve masum insanları katletmek için Suriye'ye terörist gönderiyorsunuz ve bu yüzden tarihte rezil rüsva olacaksınız" demişti.

DHA 

Bu haber toplam 5142 defa okunmuştur
Terbiyeni Takin
ismail sarialtin
Rezil Rüsva Manasini Bilipde Konusuyorsan.Aynen Gerisin geri Size Iade.
31 Ocak 2013 Perşembe 21:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri