Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'nin bayrağı kaldırılıyor

15.11.2011 18:34
İran ve Irak orduları arasında işbirliği yolunda adım atıldı.

ABD'nin terk edeceği Irak, İran'ın kontrolüne geçer" tezini destekleyen bir gelişme yaşandı. İran ve Irak silahlı güçlerinin komutanlarından, iki ülke arasındaki askeri işbirliğinin geliştirilmesi konusunda hemfikir olunduğu açıklaması geldi.

EN İYİ ASKERİ İŞBİRLİK

İran televizyonunun internet sitesine göre, Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Irak Genelkurmay Başkanı Korgeneral Babakir Zebari ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Irak'la paylaştıkları uzun sınırdan dolayı savunma konusunda en iyi askeri işbirliğini sağlayabileceklerini" belirtti.

DÜŞMANLARA KARŞI İŞBİRLİĞİ

"Bölgede ve bölge dışında İran ve Irak'ın ortak düşmanlarına karşı işbirliği yapabileceklerini" söyleyen Ali Caferi, "bu işbirliğinin, güvenlik, ortak tatbikatlar ve uzmanlık paylaşımı gibi alanlarda yapılabileceğini" kaydetti.

İRAN'IN UZMANLIĞINDAN YARARLANABİLİRİZ

Ali Caferi ayrıca, General Zebari ile birlikte birçok niyet mektubunun da imzaladığını açıkladı. Zebari de açıklamasında, "İran'la uzun bir sınıra sahip olduklarını ve işbirliği sayesinde bazı sorunların çözülebileceğini, bu sorunların çözümünde İran'ın uzmanlığından yararlanabileceklerini" söyledi. Zebari dün de, İran Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed Pakpur'la görüşmüştü.

Bu haber toplam 2772 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri