Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran Karayılan'ı öldürebilir

08.09.2011 08:04
Kuzey Irak’tan yayın yapan internet sitesi nefel.com müthiş bir iddiada bulundu.

Terör örgütü PKK'yı da bünyesinde barındıran KCK'nın yürütme konseyi başkanı Murat Karayılan'la ilgili tartışmalar sürüyor. Kuzey Irak'tan yayın yapan internet sitesi nefel.com, İran'la terör örgütü PJAK arasındaki savaşın en çok Karayılan'ı etkilediğini yazdı.

Sitede, "Eğer İran ile PJAK ya da doğrusunu söylemek gerekirse İran ile PKK arasındaki savaş durmazsa sınırda büyük bir tehlike ortaya çıkacak. Bu tehlike en çok KCK yöneticisi Karayılan'ı etkileyecek. Çünkü İran isterse Murat Karayılan ve arkadaşlarını sınırın bir köşesinde sıkıştırıp öldürebilir." denildi.

Irak Kürdistan Bölge Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye yakınlığıyla bilinen internet sitesi, İran'ın PKK yöneticisi Karayılan'ın yerini bildiğini yazdı. Haberde İran Devrim Muhafızları sözcüsü Hamid Ahmedi'nin de PJAK'ın ateşkes kararını değerlendiren görüşlerine yer verildi. Ahmedi'nin PJAK'ın tüm üyelerini sınır dışına çıkartmasından sonra ateşkes ilan etmesi gerektiği belirtildi.

Murat Karayılan'ın yakalandığı yönündeki haberlerle ilgili bilgiler şu ana kadar netleşmedi. Karayılan'ın İran ordusu tarafından yakalandığı haberlerinin ardından 'Roj Tv'de, canlı yayına çıkacak' duyurusuna rağmen bu gerçekleşmedi. Karayılan'ın görüntüsü, yakalandığı haberlerinden 21 gün sonra bir festivalde yer aldı. Almanya'daki festivale görüntülü mesaj gönderen Karayılan, yakalanmadığını söyledi. 

Bu haber toplam 2068 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri