Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PJAK üyesi 35 terörist öldürüldü

26.07.2011 00:28
İran'ın, terör örgütü PKK'nın uzantısı PJAK'a yönelik operasyonlarında 35 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

İngilizce yayın yapan devlet televizyonu Press TV, Devrim Muhafızlarının İran-Irak sınırı bölgesinde PJAK'lılara karşı sürdürdüğü operasyonlarda 35 teröristin ölü ele geçirildiğini duyurdu.

Devrim Muhafızlarının bugünkü çatışmalarda çok sayıda teröristi de sağ ya da yaralı ele geçirdiği belirtildi.

PJAK'lıların, beraberinde götürebildikleri yaralıları da Irak tarafına geçirdikleri ve oradan da ambulanslarla bölgesel yönetimin denetimindeki Erbil kentine naklettikleri ifade edildi.

Devrim Muhafızlarının, Serdeşt kenti yükseklerindeki PJAK kampını ele geçirdikleri ve teröristlerin bölgesel yönetim sınırındaki kamplarını da vurmaya devam ettikleri kaydedildi.

İran'ın PJAK'a karşı operasyonları onuncu gününe girerken, Irak sınırı bölgesine 5 bin güvenlik görevlisinin yerleştirildiği belirtildi.

Bölgenin teröristlerden tamamen temizlenmesi için takviye gücün yerleştirildiği ifade edildi.

Devrim Muhafızları ile PJAK'lılar arasında önceki günkü çatışmalarda da dört terörist ölü ele geçirilmişti.

Operasyonun ilk günlerinde de çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilmişti.

İran tarafının da çatışmalarda toplam yedi kayıp verdiği açıklanmıştı.

Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanlığı, bölgenin teröristlerden tamamen temizlenene kadar operasyonların süreceğini açıklamıştı. AA

Bu haber toplam 2288 defa okunmuştur
BİR DEVRİN SONU
CONNECT
ÇÜRÜMÜŞ BATININ BURALARDA HESAPLARI VAR PJAK PKK VB ÖRGÜTLER HEP BATILILARIN BESLEMESİ BÖLGEDE BATININ KUMANDASINDA OLMAYAN DEVLETLER BÖLGENİN HUZURU İÇİN BU BESLEMELERLE MÜCADELE EDERKEN GENE BATINI BİZZAT EMİR VE KOMUTA ETTİĞİ BÖLGESEL YÖRESEL VB ADI ALTINDA OLUŞTURUP RESMİLEŞTİRMEYE ÇALIŞTIĞI DEVLET DİYE YUTTURMAYA ÇALIŞTIKLARI TERÖR ÖRKÜTLERİDE BU TERÖRİSTLERİ NASIL KORUYOR HERŞEY AŞİKAR TÜRKİYE BİRLİK OLMAK VE GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA Kİ BAŞI AĞRIMASIN ALLAH BU ZALİMLERE FIRSAT VERMESİN BATILILAR RESMEN HAÇLI ÇAĞRISINA BAŞLAMIŞ DURUMDA MÜSLÜMAN ÜLKELERDEKİ İŞBİRLİKÇİ HİZMETKARLARIYLA VE TÜM KURUM KURULUŞLARIYLA SİNSİCE SALDIRIYOR ''DÜNYA DEĞİŞİYOR'' BU KLİBİ LÜTFEN İZLEYİN BATILILAR HAZIRLAMIŞ TÜRKÇE ALTYAZILISINI İNTERNETTE BULABİLİRSİNİZ BU 5 DAKİKALIK VİDEO BATININ NE KADAR ÇARESİZ SONAYAKLAŞTIĞINI NİÇİN BU KADAR HIRÇINLAŞTIĞINI GÖSTERİYOR BUNLAR ÇOK SALDIRACAK ÇOK UYANIK OLMALIYIZ SONU GELEN ÇAKAL CANHAVLİYLE HERYERE SALDIRIYOR AMA KORKUNUNECELE FAYDASI YOK BATIFİLMİ Bİ
27 Temmuz 2011 Çarşamba 13:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri