Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İRAN, TEKRAR “TÜRKİYE SORUMLU” DEDİ

07.08.2012 11:36
İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi, Suriye topraklarında akan kandan Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan devletlerinin sorumlu olduğunu, Suriye’den sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini öne sürdü.

 

İran Devrim Muhafızları resmi internet sitesine konuşan Tümgeneral Firuzabadi, Suriye’ye komşu bazı ülkelerin “büyük şeytan” Amerika’nın hedefleri doğrultusunda hareket ettiklerini iddia etti ve bunun doğru bir yaklaşım olmadığını söyledi.

 

İranlı General, “Bu ülkeler bu yaklaşıma devam ederlerse Suriye’den sonra sıranın Türkiye ve onlara geleceğini bilmeliler” dedi.

 

Suriye’de akan kandan Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ın sorumlu olduğunu ileri süren Tümgeneral Firuzabadi, “Dostlarımızı uyarıyoruz. Sakın ki bu üç ülke El Kaide terörizminin yayılma kurbanı olmasınlar” diye konuştu.

 

İRAN, TEKRAR “TÜRKİYE SORUMLU” DEDİ

Öte yandan İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Kazım Celali, Suriye’de kaçırılan İran vatandaşlarının can güvenliğinden “Türkiye ve ülkedeki teröristleri destekleyen ve silahlandıran ülkelerin” sorumlu olduğunu öne sürdü.

 

Dün de İran Meclis Başkanı’nın danışmanı Hüseyin Şeyhülislam, İran vatandaşlarının Ankara’nın yeşil ışığı olmadan kaçırılamayacağını ve vatandaşlarının can güvenliğinden Türkiye’nin sorumlu olduğunu ileri sürmüştü.

 

Bu haber toplam 1894 defa okunmuştur
Ne guzel
Hakan Atil
Turkcesi, "PKK' yi nasil basiniza bela ettiysek, simdi de El-kaideyi basiniza bela ederiz." Ama unuttuklari bir sey var. Ya Turkiye' de Iran' lilarin basina Iran' ki Turk' leri bela ederse.
07 Ağustos 2012 Salı 21:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri